İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Virüs programı kullanmak zararlı mıdır?

Merhabalar virüs programları ve virüsler hakkında yazılar yazdığımız blogumuz da sıkça bir soru ile karşılaştık. Virüs programları bilgisayara zarar verir mi ? Yavaşlatır mı ?

Dilerseniz fazla uzatmadan kısa cevabı vereyim; bilinçli kullanırsanız hiçbir virüs programı bilgisayarınıza veya telefonunuza zarar vermez. İster ios ister mac ister windows ister android farketmez. Peki nasıl bir virüs temizleme programını bilinçli kullanabiliriz derseniz cevap:

Sponsorlu bağlantılar

Öncelikle virüs programlarının aynı anda kurulu olmaması gerekir mesela avast kurulu iken kaspersky kurulu olamaz bu programlar birbirleri ile çakışır ve bilgisayarınızı yavaşlatır hatta bazı durumlarda döndürülemez hatalara sebep olabilir. Bir bilgisayarda iki farklı virüs programı olmayacağını anladığımıza göre diğer önemli husustan bahsedeyim. Kesinlikle cracklanmış yani paralı virüs programını kırmak suretiyle ücretsiz kullanmayınız bu çok önemli bir konu. Hiç bir programı böyle kullanmamanız gerekir fakat virüs programlarında durum daha da ciddi bir hal alıyor. Eğer böyle bir program varsa kaldırmanızı tavsiye ederiz. Bunun harici kullanımlarda bir virüs programının bilgisayarınıza zarar verme ihtimali çok düşüktür. Sağlıcakla kalın.

Sponsorlu bağlantılar

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Mission News Theme Compete Themes tarafından yapılmıştır.