İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple’a virüs bulaşır mı ?

Aslında hepimizin en büyük korkusu teknolojik cihazlarımıza virüs bulaşır mı ? Bulaşırsa nasıl temizlenir ? Virüsler ne gibi zararlar verir ? Bu sebeple bir ürün almadan önce buna benzer sorular sorarız. Windows virüs kapar mı ? androide virüs sızar mı ? Bu serimizde Apple ürünlerinin virüslerle olan alakasını kısa bir şekilde anlatacağız.

Apple 2000 senesinden önce bilgisayarlarıyla 2000 sonrası iPod ile cebimize sığabilen ürünleri ile büyük çıkışlar yakaladı. Bir çok sektöre öncülük ve liderlik eden şirket zaman içinde bir çok rakip edindi. Başlıca düşmanı android ve windows olurken linux tabanlı başka sistemlerle de mücadele etmek zorunda kaldı. Fakat Apple her zaman diğer rakiplerinden güvenliği ile öne çıktı. Bu çıkış aslında Apple ürünlerinin yazılım ve donanımını sadece kendileri için üretip kullanmaları ile başladı. Örneğin bir iPhone aldığınız zaman bilirsiniz ki içerideki donanım yazılıma göre yazılım ise donanıma göre seçilmiş ve geliştirilmiştir. Bu da Apple tüm ürünlerine bir gün gibi kısa sürelerde güncellemeler hazırlayıp yollayabileceğini gösterir. Yeni virüsler daima yamalarla kapatılır. O yüzden apple diğer tüm markalara göre hep bir adım önde olmuştur.

Sponsorlu bağlantılar

Özetle siz virüs bulaşmayacak güvenliği yüksek ürünler peşindeyseniz daima Apple ile alışveriş yapmalısınız. Diyelim ki bir sorunla karşılaştınız o zaman karşınızda muhakkak bir muhatap bulacaksınız. Sağlıcakla kalın.

Sponsorlu bağlantılar

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Mission News Theme Compete Themes tarafından yapılmıştır.