İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Avira Antivirüs 2018 İnceleme

Avira Antivirüs 2018 İnceleme

Merhabalar , bu yazımızda avira nasıl bir virüs programı ? , avira antivirüs nasıldır ? gibi soruları cevaplayacağız. Öncelikle Google Playden uygulamayı indirelim. Aşağıya indirme linkini bırakıyorum.

Sponsorlu bağlantılar

Programı kuruyoruz.

Google playden indirenler de üst sekmeden ” Avira antivirüs” diye arattığında çıkacaktır. Kurulum gerçekleştirdikten sonra  aşağıdaki ekran gelecektir önünüze.

Sponsorlu bağlantılar

pro sürümde reklam yok ama burayı okuyorsanız zaten pro sürüm alacağınızı sanmıyoruım 🙂

şimdi 1 ile işaretlediğim yeri seçerseniz telefon üzerinden yaptığınız aramalara , mesajlaşmalara göre reklamlar gösterecekler size. yani veri depolayacaklar anlamına geliyor.

2 ile işaretlediğim yer ise bu uygulamayı yükleyenlere çıkacak klasik reklamlar çıksın demek. ben ikiyi seçerek yükledim , size de bunu tavsiye ediyorum. Ayrıca en iyi anti virüs programı listemizde de yer alıyor.

şimdi 1 ile işaretlediğim yer tarama gerçekleştiriyor.  uygulama ve dosya olarak iki tarama yeri var burası ilk olarak uygulamaları tarıyor.

2 ile işaretlediğim farklı bir yere gidersek buraya dönmemizi sağlıyor , home butonu gibi düşünün.

3 ile işaretlediğim yer ise ekstra güvenlik fonksiyonlarının olduğu sekme.

ilk önce bir tarama yaptıralım.

tarama yapmaya bastığınızda önünüzde çıkacak ekran budur.

tarama bittikten sonra bu ekran gelecek karşınıza. benim telefonda uygulamalar dışında pek dosya olmadığı için ben dosya taratmadım ama siz uzun süredir aynı telefonu kullanıyorsanız veya telefonunuzda virüs olduğundan şüpheleniyorsanız taratın derim. Telefonumda virüs olup olmadığını nasıl anlarım diyorsanız ; Telefonumda virüs var mı ? Nasıl Anlarım ? makalemizi okuyabilirsiniz.

Şimdi güvenlik sekmesine geçerek inceleyelim.

1- numaralı kısım pro sürümü satın alanların kullanabileceği kısım. Telefonunuza yüklediğiniz uygulamaların sizin izniniz olmadan kamerayı kullanamamalarını sağlayan bir özellik.

2-mikrofon koruma kısmı ise yine uygulamaların sizden habersiz ortam dinlemesi & ses kaydı yapmasını engelleyen özellik.

3- hırsızlık önleme. belki en güzel özellik diyebilirim. bunu detaylı olarak aşağıda inceleyeceğiz.

4- kimlik koruma , tırt bir özellik. zaten bilgilerinizi girmedikten sonra bu şekilde çekecek bir uygulama yok.

5- web koruması , klasik internet security programlarının işlevini görüyor. virüs içerikli bir sayfaya olur da yönlenirseniz onu engeller. ya da popupları falan engeller diye düşünüyorum. genelde bu tarz fonksiyonlar tarayıcılara ekstra yük bindirdiği için bu özelliği aktif etmedim.

6- 4 numara ile hemen hemen aynı şey .

7- numara engellemenin fonksiyonel hali. artık çoğu telefonda bu özellik olduğu için pek gerekli bir özellik değil.

şimdi 3 nolu fonksiyonu inceliyoruz.

şimdi arkadaşlar bu fonksiyon telefonunuz kaybolursa ya da çalınırsa harbiden kullanışlı. şimdi iyi dinleyin çalışma yöntemini anlatıyorum. avira programını kurarken normalde hesap oluşturuluyor. bakmayın benim oluşturmadığıma biz uzmanız böyle şeylere ihtiyacımız yok en kral virüsün ciğerini sökeriz. neyse o oluşturduğunuz hesap my.avira.com üzerinden kontrol edilebiliyor.  şu an bu ekranda benim mevcut konumum gösteriliyor telefon burada diye .

1 numaralı fonksiyona basınca telefondan siren sesleri yükseliyor. kaspersky truva atı yakaladığında ortalığı yıkıyordu ya tam o ses işte.

2 numaralı fonksiyon uygulamadan çalışmıyor. onu aşağıda anlatıcam.

3 numaralı fonksiyonda cihazı siliyor .

şimdi ulan biz telefonu kaybedersek bu fonksiyonlara nasıl ulaşacağız diyenler vardır aranızda. arkadaşlar telefonu kaybettiniz ve telefonunuz açık. hemen my.avira.com ‘a giriyorsunuz. buradan telefonunuzun olduğu yeri görüp , kitleyebilir , siren çaldırabilirsiniz. tabii hırsız telefonu kapatır üstüne formatlar bir işe yaramaz ama hemen farkederseniz belki %1 ihtimal işe yarayabilir. tabii bütün bunların çalışabilmesi için telefonunuzda aviraya konum kullanma izni vermeniz ve GPS’inizi sürekli açık tutmanız gerekir. bu da size ekstra bir şarj yükü oluşturacaktır tamamen keyfinize kalmış.

Editörün Yorumu

arkadaşlar biz tabii ki her zaman ziyaretçilerimize Kali Speed  öneriyoruz ama kardeşim ben kali speed falan istemiyorum Türkler böyle bir şey yapmışsa yapmış destek olmayacağım yabancı malı kullanacağım diyorsanız , avira antivirüs seçebileceğiniz mantıklı uygulamalardan biridir. sürekli güncellenen veritabanı sayesinde telefonunuzu güvende tutacaktır , ama telefonunuza yük oluşturacaktır gerek şarj gerek ram olarak bunu bilerek yükleyin. onun dışında kafanıza takılan bir şey olursa sorabilirsiniz , umarım faydalı olmuştur. herkese bol şans .

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Mission News Theme Compete Themes tarafından yapılmıştır.