İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Cep Telefonuma Bulaşan Virüsleri Nasıl Temizlerim ? – 2018

Cep Telefonuma Bulaşan Virüsleri Nasıl Temizlerim ?

Sponsorlu bağlantılar

Merhaba arkadaşlar ,

Sponsorlu bağlantılar

 Bu konuyu okuyorsanız yüksek ihtimalle cep telefonunuzda virüs olduğunu düşünüyorsunuzdur.Eğer kafanızda bir acaba varsa ;  Telefonda virüs olduğu nasıl anlaşılır ? adlı makalemizi okuyabilirsiniz. Nasıl bulaştığını öğrenmek için de ; Cep Telefonuna Virüs Nasıl Bulaşır ?  yazımızı okuyabilirsiniz.

Şimdi çözümlere geçelim.

1- Telefonu fabrika ayarlarına döndürmek

 Eğer telefonunuza virüs bulaştığından eminseniz ve veri kaybetmeyi göze alacak kadar bunaldıysanız bu seçenek sizin için en makul seçenektir.   Bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız , üzülmeyin sizler için onu da hazırladık.

 Eğer telefonunuz (SamsungHTC , iPhone , Sony ,  Nokia ) bu markalardan biriyse bu yazımıza bakarak halledebilirsiniz ; > Telefonu fabrika ayarlarına döndürme <

2- Telefonunuza Antivirüs Uygulaması Kurun

 Virüsleri engellemenin bilinen en temel yollarından biri antivirüs programlarıdır. Sürekli güncellenen virüs tabanları sayesinde gerek telefonunuzdaki mevcut virüslere gerekse yeni bulaşma ihtimali olan virüslere karşı sizi korur. Fakat bilinmesi gerekir ki ; Eğer virüsler telefonunuzdaki mevcut verilere ( fotoğraf , müzik vb ) dosyalara bulaştı ise antivirüs programı bu dosyaları silecektir. Eğer bunu göze alıyorsanız size antivirüs programı önerisinde bulunmaya başlayalım.

 

3- Uygulamalarınızı Gözden Geçirin

 Belki de virüs sandığınız durum telefonunuzdaki bir uygulamadan kaynaklanıyordur. Bunu tam manasıyla öğrenebilmek için uygulamalarınızı tek tek inceleyip şüphelendiklerinizi kaldırın. Hatta mümkünse bütün uygulamalarınızı kaldırıp sırayla telefon durumunuzu gözlemleyerek tek tek yükleyin.

Yazımız sürekli güncellenecektir. Umarız yardımcı olabilmişizdir.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Mission News Theme Compete Themes tarafından yapılmıştır.