İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Chrome Virüs Temizleme

Google Chrome tarayıcınız sürekli olarak istenmeyen sitelere mi yönlendiriliyor veya internete göz atarken pop-up reklamlar mı görüyorsunuz, bilgisayarınıza chorme web tarayıcınıza istenmeyen bir virüs bulaşmış olabilir.

Sponsorlu bağlantılar

Google Chrome açılır pencerelerine yerleştirilen reklamların çoğunlukla bilgisayarınıza yüklenen reklam yazılımlarından kaynaklanır. Bu tür reklam yazılımları, Internet’ten indirdiğiniz diğer ücretsiz yazılımlarla birlikte gelir. Ne yazık ki, bazı ücretsiz indirmeler, diğer yazılımların da yükleneceğini yeterince açıklamak zorunda değil ve bilginiz olmadan reklam yazılımı yükleme iznine sahip olabiliyorlar.a

Sponsorlu bağlantılar

Bir reklam yazılımı bilgisayarınıza yüklendikten sonra, Google Chrome’la Internette gezerken ziyaret ettiğiniz web sayfalarında istenmeyen reklamlar açılacaktır. Bu reklamların amacı, web tarayıcınıza yerleşerek reklam verenlerin dosyalarını indirmeye ve reklamlara tıklatmaya teşvik etmek ve böylece reklam yayıncısı tıklama başına ödeme elde etmektedir.

Diğer benzer belirtiler şunlardır:

Ziyaret ettiğiniz web sayfaları ile reklam bannerlarına enjekte edilir.
Rasgele web sayfası metni köprü haline getirilir.
Sahte güncellemeleri veya diğer yazılımları öneren tarayıcı pencereleri görünür.
Diğer istenmeyen reklam yazılımı programlarını, kullanıcının bilgisi olmaksızın kurulabilir.

Reklamları görüntüleme ve veri toplama dışında, Google Chrome reklam yazılımı genel olarak varlığını belli etmez. Genellikle, bilgisayarınızın sistem dosyalarında program işareti yoktur – program menüsünde makinenize dosya yüklenmediğini gösteren herhangi bir işaret yoktur.

Adware, bilgisayarınızı yavaşlatabilir. Ayrıca, sürekli reklam indirip sunarak Google Chrome’u yavaşlatabilir. Bu pop-up reklamlar da sizi rahatsız edebilir.

Bilgisayarınıza kötü amaçlı bir program bulaştığından şüphelenirseniz, bilgisayarınızı kolayca temizlemek için aşağıdaki kılavuzu takip edebilirsiniz.
Bu kılavuz, reklamları ve reklamların ve diğer kötü amaçlı programların neden olduğu pop-up reklamların ve reklamların kaldırılmasına yardımcı olmak için yazılmıştır. Yalnızca standart web sitesi reklamlarını Google Chrome’da engellemek için bir yol arıyorsanız Adblock Plus gibi ücretsiz bir tarayıcı uzantısı kullanabilirsiniz.

Chorme Virüsleri Silme Rehberi:

Google Chrome’dan reklam ve pop-up kaldırma (Virüs Temizleme Kılavuzu)

ADIM 1: İstenmeyen tarayıcı değişikliklerini kaldırmak için Chrome Temizleme Aracı’nı kullanın:

“Chrome Cleanup Tool”, Google’ın Chrome’la ilgili sorunlara neden olabilecek çökmeler, alışılmadık başlangıç sayfaları veya araç çubukları, kaldırılamayan beklenmedik reklamlar gibi yazılımları kaldırmasına yardımcı olmak için Google tarafından geliştirilen bir uygulamadır .
Bu programın tüm sisteminiz için bir antivirüs uygulaması olmadığını unutmayın; yalnızca Google Chrome deneyiminizi etkileyen programlar için tarama yapar.

 • Buraya Tıklayarak programı indirin.
 • Chrome Temizleme Aracı indirmeyi tamamladığında, aşağıda görülen chrome_cleanup_tool simgesini çift tıklatarak bu programı başlatın.
 • Chorme tarama işlemine başlayacaktır programınız bu işlem genellikle 1 dakika kadar sürer ve herhangi bir sorun karşısında temizleme yapacaktır.
 • Eğer herhangi bir sorun bulunmazsa “Devam” tuşuna basınız.
 • Ardından, Chrome’u varsayılan ayarlara sıfırlamanızı isteyen yeni bir Google Chrome sekmesi açılır. Bu sıfırlamayı gerçekleştirmenizi öneririz; bunun nedeni, tarayıcınızı etkileyebilecek herhangi bir tarayıcı sorununu ortadan kaldırır.

 

ADIM 2: AdwCleaner’i, Google Chrome’dan reklam yazılımını kaldırmak için kullanın.

Malwarebytes AdwCleaner, bilginiz olmadan kurulmuş olabilecek reklam yazılımları için Google Chrome’u tarayarak kaldırabilecek ücretsiz bir yardımcı programdır.

 • Buraya tıklayarak AdwCleaner’ı bilgisayarınıza indirin.(Linke tıklayınca indirme otomatik başlayacaktır.)
 • Malwarebytes AdwCleaner indirmeyi tamamladığında, lütfen bu program ile bir sistem taraması yapmak için AdwCleaner simgesini çift tıklayın.
 • Malwarebytes AdwCleaner programı açıldığında, aşağıda gösterildiği gibi “Tarama/Scan” düğmesine tıklayın.
 • Tarama adımında tespit edilen kötü amaçlı dosyaları kaldırmak için lütfen “Temizle/Clean” düğmesine tıklayın.
 • Temizleme işlemini tamamlamak için programın bilgisayarı yeniden başlatması gerekeceğinden, Malwarebytes AdwCleaner açık dosyaları veya belgeleri kaydetmenizi ister. Lütfen bunu yapın ve ardından “Tamam” düğmesine tıklayın.

Son olarak bilgisayarınız yeniden başlatıldıktan sonra ekranınıza bir not defteri penceresi açılır. Burada yer alan bilgiler programın yaptığı işlemlerdir.

Adım 3: Hitman-Pro programı ile bilgisayarınızda köklü temizlik yapın.

HitmanPro malware, reklam yazılımı, botlar ve en iyi antivirüs paketinin bile kaçırabileceği diğer tehditleri bulabilir ve kaldırabilir. HitmanPro, antivirüs paketi, güvenlik duvarı ve diğer güvenlik araçlarının yanında çalışacak şekilde tasarlanmıştır.

 • Buraya tıklayarak programı satın alın veya deneme sürümünü indirin.
 • HitmanPro indirmeyi bitirdiğinde, bu programı bilgisayarınıza kurmak için “hitmanpro” dosyasına çift tıklayın.
 • Program başladığında, başlangıç ekranı sunulacaktır. Tarama işlemine devam etmek için Şimdi İleri/Next düğmesine tıklayın.
 • HitmanPro şimdi bilgisayarınızı kötü amaçlı yazılım taramaya başlayacak.
 • İşlem bittiğinde, programın bulduğu tüm zararlı yazılımların bir listesi görüntülenir. Kötü amaçlı yazılımı kaldırmak için “İleri/Next” düğmesini tıklayın.
 • Ücretsiz 30 günlük denemeyi başlatmak için “Ücretsiz lisans etkinleştir” düğmesini tıklayın ve tüm kötü amaçlı dosyaları bilgisayarınızdan kaldırın.

İşlem tamamlandığında, HitmanPro’yu kapatabilir ve geri kalan talimatlara devam edebilirsiniz.

 

 

 

İlk yorum yapan siz olun

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mission News Theme Compete Themes tarafından yapılmıştır.