İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Çin, Amerikan Donanmasını Hackledi

 Amerikan Donanması’nın yetkili ağızlarına göre karmaşık donanma ağlarına bir hack saldırısı yapıldı. Bu saldırının detaylarını yetkili isim The Washington Post gazetesine verdi.

Çin kaynaklı olduğu tespit edilen bir saldırı Amerikan Donanması’nın silah planlarını ve geliştirmekte olduğu ordu teknolojilerini ele geçirmiş gibi gözüküyor. Bu bilgiler ise ismini açıklamayan ordu ile ilişiği olan yetkili bir isimden The Washington Post gazetesine rapor olarak gönderildi. Bilgilerin teyidi için basın kuruluşları donanmaya başvurmuş olsalar da bilgi alamadılar.

Sponsorlu bağlantılar

İsmini açıklamayan yetkilinin sunduğu raporlara göre durum baya ciddi gözüküyor. Karmaşık ağ teknolojisi ile saklanan bu gizli dokümanlar çok gizli olduğu düşünülen askeri teknolojileri içeriyordu. Çin kaynaklı ele geçirilen verilerin toplam boyutunun 614 gigabyte olduğu raporlarda iletilenler arasında.

Sponsorlu bağlantılar

Bu sınırlı bilgileri ulaştıran isim ise adını gizlemenin kendi güvenliği için olduğunu dile getirirken daha fazla detaydan bahsetmenin doğru olmayacağını belirtti.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mission News Theme Compete Themes tarafından yapılmıştır.