İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Virüs Temizleme Programları Tavsiye

Virüs Temizleme Programlarını İnceliyoruz

Herkese merhabalar,
İnternette gezinirken bir şey farkettik, bir çok virüs programı tavsiyesi konusu var, arama yaptığınızda onlarcası listeleniyor fakat tek tek girip incelediğimizde gördük ki anti virüs programlarının çoğu ya eskimiş programlar, ya içerik güncel değil ya da tavsiyeler viral reklam anlaşmalarına dayanıyor. Bizde böyle bir alanda bir web sitesi sahibi olduğumuz için temiz bilgi sunabileceğimiz tavsiyelerimizi ve tecrübelerimizi aktarabileceğimiz bir liste oluşturalım dedik.

Sponsorlu bağlantılar

Anti virüs temizleme programı genelde tek bir ana iş için tasarlanır, bilgisayarınızda yer alan kötücül yazılımları farketmek , karantinaya almak, silmek. Bu üç aşamayı gerçekleştirmek dışarıdan kolay gibi dursa da bu karmaşık ve kompleks bir iştir. Bütün virüs programlarının malware kaydı tuttuğu depoları vardır. Panzehir için zehri kullanmak gibi, virüs programı taraması yaparken karşınıza çıkan ekranın arkasında tüm dosyalarınız tek tek taranarak içlerinde bu yazılımlardan izler aramaktadır. Bulduğunda da bunları güvenli bir şekilde kaldırmakla hükümlüdür. Virüs temizleme zor bir iştir bunun sebebi bu zararlı yazılımların kendilerini korumak için ellerinden geleni yapmalarıdır. Anti virüs programları ne kadar hızlı tarama yaparsa yapsın bunları kaldırmakta ciddi bir meseledir. Kısaca virüs temizleme programı nasıl çalışır sorusuna yanıt verdik devam edelim.

Sponsorlu bağlantılar

Ücretsiz Virüs-Vürüs Temizleme Programı Arayanlar

Ücretsiz virüs programları  hatta bazen halkımız bunu yanlış telaffuz edip “vürüs programları” şeklinde aratsa da (:D) ücretli olanlara nispeten daha güçsüz ve geniş kullanıma uygun değillerdir. Bunun sebebi büyük yatırımlar ve iş saati harcanarak oluşturan bu güvenlik programları sahiplerine para kazandırmak zorundadırlar. Biz temizleme.org ekibi olarak sizler için en iyi ücretsiz virüs programını bulmak için tam 20 tane piyasanın en yaygın virüs programlarını bilgisayarımızda kendimiz bile bile yüklediğimiz yüksek tehlikeli virüslerle test ettik ve bu testin sonucunda 5 tane en iyi antivirüs programını sizler için derlemiş olduk.

En iyi virüs programı tavsiye listemiz

 

Kaspersky Anti-Virüs

En iyi ücretsiz anti virüs programı seçildi. 2018 temizleme.org tarafından

İlk sıraya bize göre en iyi olan Kaspersky’i koyduk.Bizce iyi olmalarında yaklaşık 20 yıllık tecrübelerinin büyük bir etkisivar. Kurumsal ve kişisel çözümler üreten şirket, Rusya merkezli ve bir çok dalda donanımsal ve yazılımsal güvenlik sağlıyor. Bu uzun yılların getirdiği bilgi birikimi sayesinde programın ücretsiz hali bile muazzam bir güvenlik sağlıyor. Hemen hemen tüm testlerimiz de sonuçlar gösterdi ki en iyi virüs programı Kaspersky.

 • Hız: 9/10
 • Performans: 9/10
 • Güvenlik: 8/10
 • CPU Performansı: 4/10
 • Virüs Temizleme: 9/10

Antivirüs programı indir:
Ücretsiz Kaspersky İndir :  https://www.kaspersky.com/free-antivirus

Yok ben parası neyse veririm diyenler için ;

Amerika Fiyatları:

İngiltere Fiyatları:

Malwarebytes

Vürüs temizleyici, temizleme, silme, kaldırma programı Malwarebytes, temizleme.org tarafından 2. en iyi virüs programı seçildi.

Adında anlaşılacağı üzere malware temizleme konusunda uzman bir program, ücretsiz bir şekilde piyasaya çıktıktan sonra gelmiş geçmiş en sinir bozan virüsleri bile hızlı temizleme ve bulma özellikleri ile ön plana çıktı. Arkasında büyük bir bir yatırım ve kaliteli ekiple yola çıkan şirket son zamanların en iyi virüs temizleme programını yapmış olabilir. Bu programın piyasada kişisel kullanım için ücretsiz sunulduğunu söylersek yalan söylemiş olmayız. Program yakın bir zamanda “AdwCleaner” olarak bilinen en iyi reklam virüsü temizleyicisi olan programı satın alarak veritabanını bünyesine kattı.Durum bu iken bir çok trojan, keylogger ve solucanları başarı ile temizleyen program artık reklam virüsleri ile de mücadele ederken hiç zorlanmıyor. Güvenliğinizi her daim sağlayan program bulut alt yapısı sayesinde hızlı işlem yapabiiyor.

 • Hız: 8/10
 • Performans: 8/10
 • Güvenlik: 7/10
 • Cpu Performansı: 6/10
 • Virüs temizleme: 9/10

Ücretsiz Malware Bytes İndir: https://www.malwarebytes.com/mwb-download/thankyou/

Profesyonel sürümünü satın almak isteyenler : https://www.malwarebytes.com/pricing/ 

 

Avira Antivirüs

Virüs temizleyici program Avira.

Eveet favori programlarımızdan üçüncüsü olan  “Avira Antivirüs” programını sıkı takipçilerimiz daha önce incelediğimiz için bilirler. Detaylı yazımız için ; Avira Antivirüs İnceleme

En az Kaspersky kadar bu alemin tozunu yutmuş olan Avira özellikle trojan ve keylogger üzerinde acayip etkilidir. Zamanında crypter ile trojanlar fudlanırken hepsinden geçer ama bir tek avira’dan geçmezdi. Ama çok ince bir nüans var bu noktada. Tespit etme konusunda uzmanken , silme konusunda ne yazık ki o kadar uzman değil. Yani Avira’yı kuracaksanız ya formattan hemen sonra ya da bilgisayarınızın kesinlikle temiz olduğunu düşündüğünüz zamanda kurun. Eğer bilgisayarınızda virüs olduğunu düşünüyorsanız ve bunun için antivirüs arıyorsanız biz Kaspersky’i tavsiye ediyoruz. Ama yok benim bilgisayarım temiz ve hep temiz kalsın istiyorum diyorsanız , sistemi çok yormayan alt yapısı ve trojan celladı veritabanıyla Avira tam size göre.

 • Hız: 9/10
 • Performans: 9/10
 • Güvenlik: 10/10
 • CPU Performansı: 9/10
 • Virüs Temizleme: 4/10

Ücretsiz  Avira İndir : https://www.avira.com/tr/download/product/avira-free-antivirus

Bit Defender

Anti vürüs programı, temizleme programı.

2019 sürümünü piyasaya süren nadir programlardan olan Bit Defender son zamanlarda acayip PR çalışmalarına da imza atıyor. Çoğu sitede ilk sırada görmenizin sebebi biraz da bu sanırım. Tabii biz delikanlı güvenlikçiler olarak öyle al parayı koy ilk sıraya yapmıyoruz. Hakettiği neyse o .

Her neyse sanki biraz yeriyor gibi olsakta haklarını vermemiz gereken bazı noktalar var. Sağlam bir web filtreleme özellikleri var. Eğer ebeveynseniz ve çocuklarınızı zararlı içeriklerden korumak istiyorsanız ilk tercihiniz Bit Defender olmalı derim. İnternet üzerinden yapılan alışverişler için de güvenliğini maksimumda tutsa da belli bir süre sonra zırt bırt önünüze çıkıp gelmesi insanı rahatsız etmiyor değil.

Ücretli sürümlerinden birini satın aldığınızda ki genelde 3 cihaz bağlanıyor. Bit Defender Central diye bir olayları var.Buradan bütün cihazlarınızı tarayabiliyorsunuz bir nevi toplu erişim imkanı sağlamışlar. Ben almak istiyorum ama cüzdanımı da seviyorum diyen arkadaşlara hizmette sınır tanımayan Temizleme.Org ekibi olarak %50 indirimli alabileceği linkler bırakıyoruz. Bir de para mı vericem virüs programına diyen kardeşlerimiz de  ücretsiz versiyonlarını indirebilirler.

 • Hız: 7/10
 • Performans: 8/10
 • Güvenlik: 7/10
 • CPU Performansı: 7/10
 • Virüs Temizleme: 7/10

Ücretsiz Bit Defender İndir :  https://www.bitdefender.com/Downloads/

Ücretli Bit Defender Satın Alma Linkleri : 

Amerika Fiyatları

İngiltere Fiyatları

 

Norton Antivirüs

Virüs temizleyici program.

 

Genel olarak popüler olmayan , çoğu yerde kendine haksızlık yapıldığını düşündüğüm , tek sıkıntısı bazı uyumluluk sıkıntısı olan Norton Anti Virüsle listeye noktayı koyuyoruz. Nod32 ‘mi yoksa Norton mu diye düşündük düşündük sonra CPU’yu babasının malı gibi kullanan Nod32’yi listeye almama kararı aldık.

Şimdi Norton niye son sırada ? Öncelikle Norton Kaspersky’den 1 tık düşük modda virüs temizleyebilecek , Avira’dan bir tık düşük modda cpu performansı sağlayabilecek , Malware bytes’tan 1 tık düşük modda reklam virüsü yakalayabilecek kapasiteye sahip. Fakat tüm bunları yapabilirken bazen sıkıntılar yaşayabiliyor. Mesela programda şifre saklama özelliği mevcut fakat Chrome ile bazı alanlarda çakışma yaşadığı için durduk yere tarayıcıyı sonlandırabiliyor. İnternette araştırırsanız tabii biraz İngilizce bilginiz varsa bu tarz bir sürü şikayeti görebilirsiniz. Bu tarz şeyler sizin için önemli olabilir ama antivirüs programına para veren insanlar için bu programı yazma zorunluluğu hissettik. Hem bilgisayarını koruyabilecek bir virüs programı satın almak isteyip hemde ucuz olsun isteyenler, bu yazıyı okuyorsunuz biliyoruz. Sizlere Nortonu öneriyoruz , alın cebinizde içinizde rahat etsin.

Ücretsiz Norton İndir : https://tr.norton.com/downloads-trial-norton-antivirus

Ücretli Norton Satın Alma Linkleri :

Amerika Fiyatları:

İngiltere Fiyatları:

Virüs temizleme programının önemi

Günümüzde bütün bilgilerimizin teknolojik cihazlarda olduğunu şu dönemde virüs programlarının öneminden bahsetmek absürt gelse de bir nebze kafasında soru işareti olan arkadaşlar için yazıyoruz.

E-Devlet , Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) gibi hayatımızın  önemli ve temel işlemlerini internet üzerinden yapıyorken , yiyeceğimiz yemekten , giydiğimiz kıyafete kadar internet üzerinden alışveriş yapıyorken  ve internet dünyasında bu kadar kötü niyetli kullanıcı varken virüs programı kullanmak şarttır(*) diyebiliriz.

 

Temizleme ekibinden son söz

Arkadaşlar bizimkiler sadece tavsiye , sizlerin güvenliği için oturup bir şeyler deneyip bunun sonucunda çıkarımlara varıp sizlerle paylaşıyoruz. Bize katılmadığınız ya da farklı düşündüğünüz noktalar olabilir. Bazen çok farklı yorumlarla karşılaşabiliyoruz. Biliyorsunuz millet olarak bir olgunun fanatikliğini yapmayı çok sevdiğimiz için eleştiren birini gördüğümüzde hemen tetiklenebiliyoruz. Eğer farklı bir görüşünüz , yorumunuz varsa adabına göre yazın yayınlayalım , inceleyelim , cevaplayalım. Tribün bestesi gibi küfürlü , aşağılamaya çalışan yorumlar atarsanız sizi engelleriz ya da yorumunuzu ” teşekkürler süper paylaşım ” diye düzenler keriz yorumu olarak kullanırız 😀 O yüzden yorum yapma hakkınızı mantıklı kullanın  ki birbirimizden faydalanalım.

Son olarakta bütün yazılarımız kişisel görüşlere dayalıdır ve hiçbir kurumun/ürünün itibarını kötülemeye yönelik değildir.

 

İlk yorum yapan siz olun

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mission News Theme Compete Themes tarafından yapılmıştır.