İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Evde Oturarak Para Kazanma Yolları

Biz bir teknoloji bloguyuz, ve hatırı sayılır bir kitleye sahibiz. Kullanıcılarımız bizim onlara sitemizde sunmuş olduğumuz hızlı ve pratik çözümlerle hayatlarını kolaylaştırdılar. Yazarlarımızla yapmış olduğumuz son toplantımızda ise ülkemizin ekonomik sorunlarından bahsediyorduk. Bu doğrultuda bir karar alarak her yaş, her cinsiyete uygun evde kolayca uygulanabilecek işleri ve para kazanma yollarını sizler için derledik. Ayrıca kullanıcılarımıza iş ihtiyaçlarını dile getirebilecekleri bir alanı da kullanıma sunduk detaylar yazımızda yer almakta detaylıca okumanızı öneririz.

Yeterki isteyin, yazıyı dikkatle okuyun.

Dikkat edilmesi gerekenler.

1- Evde çalışarak ne tipte işler yapabileceğinizi planlayın. Genellikle insanlar hayalini kurdukları işlerle karşılaşınca hüsrana uğrayabiliyorlar, bunun sebebi ise hayallerle reel dünyanın uyuşmamasıdır. O yüzden yetenekleriniz ve isteklerinizle uyumlu sizi mental açıdan sıkmayacak işlere odaklanın.

2- Her işte rekabet vardır. İş seçiminde bulunurken etrafınızda bu iş yapılıyor mu rekabet varmıdır? Kimler yapıyor gibi bir çok soruya cevap bulmalısınız.

Sponsorlu bağlantılar

3- Yasal engeller sizi yıldırmasın, hazırlıklı olun. Vergi, muhasebe gibi sizi ekmeğinizden edebilecek konularda araştırma yapın. İşiniz için hukuki engeller var mı bunları araştırın. Bunlara önceden hazırlıklı olmak ve gerekenleri yapmak sizi rahat ettirecektir. Bunun için interneti kullanmak yerine bir mali müşavire danışmanız faydanıza olacaktır.

Sponsorlu bağlantılar

4- Planlı olun, hayatta kalın. İşinizi yapmadan önce en az 1 hafta üzerinde düşünün. Bir defter alıp plan çizin ve bu planlarınızın değişebilir olduğunu asla unutmayın. Temel fikirleriniz dahi olsa her şeyi değiştirebilme gücünü içinizde barındırın.

5- Yatırım yapmaktan çekinmeyin. Yüksek kitlelere ulaşmak için eski model reklamcılık anlayışına ihtiyacınız yok. Dünya devi Facebook, google, twitter gibi şirketlere bir kaç adımda istediğiniz bütçe ile reklam verebiliyorsunuz. Planınıza bunu da katmayı unutmayın araştırma ve deneme yapmaktan çekinmeyin.

Bu bilgileri okuduysanız şimdi evde yapabileceğiniz işler ve iş fikirleri konusuna geri dönelim. Sizi sıkmadan ufkunuzu genişletmek için kısa kısa evde ne tür işler yapabileceğinizi söyleyeceğiz. Unutmayın ki yapacağınız işleri belirledikten sonra iş verenlerin sizlere ulaşabilmesi için yorum yaparak bilgilerinizi bırakabilirsiniz.

Para, asla bir fikri harekete geçirmez; parayı harekete geçiren fikirdir.
W. J. Cameron

Evinizde, işinizi yaparak para kazanın…

Evde Yapılacak İşler Listesi:

1- Evde blog işi yapmak:

Göründüğü kadar zor olmayan bir iş blog oluşturup reklamlardan gelir elde etmektir. Tıpkı bizimde uyguladığımız yöntem gibi. Bu alanda bir iş kurmak istiyorsanız ihtiyacınız olan şey azim ve sabır. İstediğiniz alanda açacağınız web sitesine sürekli güncel içerikler girerek gelir elde etmek mümkün. Bu konuda detaylı araştırma yapmak isterseniz araştırmalarınızda kullanacağınız anahtar kelimeler : Blogger, adsense, wordpress ve seo. Bu alanlarda bilgi edinerek işe hemen başlayabilirsiniz. Bu işte destek almak isterseniz yorum yapabilirsiniz. Biz sizlere ulaşır destek sağlarız.

2- Evde çeviri işi yapmak:

Çeviri işi yapabilmek için en azından C1 seviyesinde başka bir dile sahip olmanız gerekmekte. Eğer başka bir lisana sahip iseniz. İnternette dahil olmak üzere her yerde çeviri yapabilirsiniz. Araştırmanız gerekenler: Çeviri firmaları, yabancı makale yazarları.

3- Evde reçel işi yapmak:

Günümüzün belkide en can alıcı problemleri genetiği değiştirilmiş gıdalar. Bu gıdalardan arınmak isteyen insanlar doğal, ev yapımı çözümlere yönelmekte. Bu işi yapabilmek için kadın olmanıza gerek yok eşinizin, yengenizin yardımı ile evinizde reçeller üretip bir yazıcı vasıtasıyla etiket basarak internet üzerinde pazarlayabilirsiniz. Reçel işi için araştırmayı çevrenizde yapabilirsiniz. Ben size etiket basma konusunda araştırma kelimeleri bırakıyorum:  CANON E414 ( bitmeyen kartuşlu), Tamex etiket kağıtları (a4), Ms Office Evde başkaları için reçel yapmak isterseniz yorumlara bilgilerinizi bırakın.

5- Evde pasta işi yapmak:

Elinizin sihirli gücüne güveniyorsanız civar cafe ve restoranlara tek tek giderek evinizde pastalar imal ettiğinizi diledikleri zaman sipariş verebileceklerini tatlı dille söylemektir. Etrafınızda bunu başarılı bir şekilde yayabilirseniz en geç bir sene sonra imalathaneniz hayırlı olsun 🙂 İş almak için yorum yapabilir, iş sahiplerinin size ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Sponsorlu bağlantılar
6- Evde çağrı merkezi işi yapmak:

Evinizde çağrı merkezi olarak çalışmak için önce telekominasyon şirketleri ile görüşüp gerekli alt yapıyı evinize sağlamalı ve kendinize sessiz, yüksek odak sağlayan bir çalışma alanı yaratmalısınız. Bunların sonrasında “evde çağrı merkezi elemanı” yazdığınızda bulacağınız siteler sizlere iş fırsatını sağlayacaktır. Bu işi yapabileceğinizi düşünüyorsanız yorumlara bilgilerinizi bırakın.

7- Evde toptan alarak satış yapmak:

Toptan satışı evinizden yapmak için öncelikle seçeceğiniz ürünler önem kazanmaktadır. Misal verecek olursa toptan çamaşır makinası alıp satamayacağınız için daha az yer kaplayan ürünlere yönelmek en mantıklısı gibi gözüküyor. Örnek verecek olursak takı, iç çamaşırı gibi küçük ürünler sizin avantajınıza olacaktır. Sonrasında bir sosyal medya platformunda işinizi kurabilirsiniz. Anahtar kelimelerimiz ise: Shopier ve takipçi kasmak. Bu işi yapabileceğinizi düşünüyorsanız yorumlara bilgilerinizi bırakın.

8- Evde dikiş işi yapmak:

Evinizde dikiş makinanız elinizde de böyle bir yeteneğiniz var ise zaten bu işi yapmışsınızdır diye düşünüyorum. Etrafa satışlar yaparak küçükte olsa paralar kazanmışsınızdır. Bu işi ilerletmek içinse yapmanız gereken belki önce semtinize sonra şehrinize açılmak olacaktır. Bir internet sitesi, bir youtube kanalı yada bir instagram hesabı bu yayılma için yeterli olacaktır. Ayrıca büyük terzilere giderek onların işlerini evinizde destekleyebileceğinizi söyleyebilirsiniz. Bu işi yapabileceğinizi düşünüyorsanız yorumlara bilgilerinizi bırakın.

9-Evde kurdela işi yapmak:

Bazı şirketlerin çeşitli çeşitli kurdele işleri olmaktadır. Bu işlere talip olarak evinizde kurdela üreterek aylı 500-700 TL arası ek gelir elde edebilirsiniz. Piyasanın talebi ise ortalama haftalık 1.000 kurdeledir. Ortalama ayda 4 bin kurdele üreterek aylık bahsettiğimiz rakamları kazanabilirsiniz. Bu işi yapabileceğinizi düşünüyorsanız yorumlara bilgilerinizi bırakın.

10- Evde yemek yapmak:

Evde yemek işi için önce kendinizi gerçekten değerlendirmeniz gerekir eminiz ki yemekleriniz çok güzeldir. Bunda herkesin hem fikir olması önemli olandır. Çevre analizi yaparak ihtiyaçları belirleyerek o yemek türlerinde kendinizi geliştirip, hazır olduğunuzda işe başlayabilirsiniz. Çalışan kadınlarından tutun küçük çaplı işletmelere kadar yemeğinizi pazarlayabilirsiniz. Bunun için kapı kapı gezmeniz gerekse bile yapmalısınız. Bu işte 2.000 TL aylık kazançlara çok kolay ulaşan insanlar vardır. Bu işi yapabileceğinizi düşünüyorsanız yorumlara bilgilerinizi bırakın.

11- Evde sabun işi yapmak:

Evde sabun üretebilmeniz pek ala mümkün bunun için youtube’a girerek “evde sabun yapımı” yazmanız yeterli olacaktır. Bu iş için kendinizi çok geliştirmeniz gerekmektedir. Dekorotif ve organik sabunların rehavet gördüğü bir dönemdeyiz bu işi de aklınıza kazımanızı isteriz. Bu işi yapabileceğinizi düşünüyorsanız yorumlara bilgilerinizi bırakın.

12- Evde çocuk bakarak para kazanmak:

Ev hanımlarının en sevdiği iş yolu olabilir. Hem çocuk hasretlerini giderip hemde para kazanmak çok eğlenceli olsa gerek. Bunun için konumunuz çok önemli. Ayrıca güvenilir biri olduğunuzu belli etmek. Çalışan çocuklu komşularınız varsa çekinmeden ücret karşılığı çocuk bakabileceğinizi söylemelisiniz. Ortalama aylık 500 TL gibi rakamlara bu iş yapılmaktadır. Bu işi yapabileceğinizi düşünüyorsanız yorumlara bilgilerinizi bırakın.

13- Evde mum işi yapmak:

Evde mum işi yapmak için iki yol vardır. Kendi işletmenizi kurarak sıfırdan üretim yaparak ürünlerinizi satarsınız. Yada malzemeleri şirketler temin eder siz onlar için mum üretirsiniz. Kendi işiniz diğerine oranla daha yüksek para kazandıracaktır. Yatırım riski ise size ait olacaktır. Bu işi yapabileceğinizi düşünüyorsanız yorumlara bilgilerinizi bırakın.

14- Su alıp satmak:

Dünyanın en basit işi olsa gerek sermaye katlamak sıfırdan bir girişimciliğe başlamak için su alıp satarak bile yatırımınızı 2’ye katlayabilirsiniz.

15- Letgo’dan satış yapmak:

Letgo dünyanın en basit ticaret platformu indirip kuruyor ve karşınıza çıkan ekrandan giriş yaparak ürünleri çekip civarınızda ki insanlara satıyorsunuz. Evinizde kullanamdığınız eşyaları değerlendirebilir ticaret işi düşünüyorsanız bu ücretsiz aracı kullanabilirsiniz.

———

Biz sizlere işleri tek tek doğrudan anlatarak vaktinizi almak istemedik sadece girişimcilik için bir kıvılcım yakmak istedik. Yorum kısmını kullanarak talep ettiğiniz işi yazarsanız iş veren firmaları sizlere kolaylıkla ulaşabilirler. Yorum yazmak için sayfada biraz aşağıya inin.

 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mission News Theme Compete Themes tarafından yapılmıştır.