İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Fidye Virüsü Temizleme

Google Chrome Fidye Virüsü

 

Sponsorlu bağlantılar

Son günlerin en hızlı virüslerinden olan Google Chrome fidye virüsü hackerlar tarafından hızla yayılmaya çalışıyor. Fidye virüsünden nasıl kurtulurum diyenler için öncelikle programları kullanırken dikkat etmeleri gerektiğini belirtmeliyiz. Maruz kalmamak için güvenli internet kullanımı önerilmektedir. Google’ın internet tarayıcısı olan Chrome sunduğu hız kadar güvenliği ile de ön planda olmaya devam ediyor.

Sponsorlu bağlantılar

 

Chrome Tarayıcı İle Virüslerden Korunun

 

Piyasada da en çok kullanılan tarayıcı unvanını Chrome elinde bulundurmaya devam ediyor. Hackerlar fidye virüsü ile Chrome’u hedef alarak güvenlik açığınızdan faydalanarak bilgilerinizi ele geçirmeye çalışıyor. Fidye virüsü bilgisayarıma bulaştı diyenler alanında uzman bir bilgisayarcıya giderek sorunu anlatma yoluna gitmelidir. Chrome da yaşanan güvenlik açığı ise şeytanın bile aklına gelmeyecek bir yöntem ile ortaya çıkıyor.

 

Hacker Programları Neden Chrome’a Saldırıyor?

 

Hackerlar web sitesindeki yazıları da okunmaz hale getirerek adeta iç içe geçmiş bir görüntü elde ediyorlar. Daha sonra okunmaz bu yazıları okumak için Font yüklenmesinin gereğini vurguluyor. Bu uyarıya tıklandığı zaman ise Chrome Font isminde sözde yazı tipinin kurulum dosyasını inmeye başlatıyor.

 

Fidyecilere Para Ödemekten Kurtulun

 

Piyasada bulunan en stabil çalışan fidye yazılımı olarak Anti virüs sistemlerinin fark edemediği Spora adındaki fidye yazılımı faaliyet gösteriyor. Spora fidye yazılımı bilgisayarınıza bulaşırsa tüm dosyalarınız da şifrelenmektedir. Fidyecilere talep ettikleri para ödenmeden de sorun çözülememektedir. Google chrome fidye virüsü font indirilmesini talap ederek bulaşıyor. Unutulmaması gereken nokta ise Chrome’un eklenti indirmek istediği zaman kendi eklenti ve plugin’lerini mağazadan otomatik olarak indirdiğidir.

 

Nasıl Önlem Alınabilir?

Tuzağa düşen kişilerin bilgisayarlarına bulaşan fidye virüsü bütün dosyaları da şifrelemekte. Açık kaynak kodlu olarak çalışan başarılı tarayıcı Chrome dünyanın en çok kullanılan tarayıcılarından biri olarak hackerların da hedefi olmaya devam ediyor. Fidye virüsü kurtarma programı da son günlerde en çok talep edilenler arasında yer alıyor. Geçen günlerde keşfedilen ve özellikle Google Chrome kullanıcılarını da hedef alan yeni yöntem de inandırıcı şekilde çalışıyor. Dosyaların çalıştırılmaması alınabilecek önlemler arasında yer alıyor.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mission News Theme Compete Themes tarafından yapılmıştır.