İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Fotoğrafları Tabletten/Telefondan Kalıcı Olarak Silme

Fotograf , video ve bu tarz bir çok veri silinmiş olarak görünür. Ama sadece silinen şey onların pointer leridir. Onun yerini işaretleyen şey silinir ve harddiskte ne olduğu belirsiz bir dizi bit bulunur. Veri kurtarma programları bütün bitleri tek tek inceleyerek verileri oluşturan bitleri gruplandırarak bir pointer(işaretleyici) atar. Bu sayede silindiğini düşündüğümüz verimiz geri gelmiş olur. Olay böyledir. Android cihazda veri kurtarmak bilgisayara nazaran daha zor. Fiziki müdehale ile veri kaybından sonra kısa süre içerisinde kurtarılabilir. Buradaki kelime anahtar noktadır. Kurtarılır diye bir kavram yok.çünki bir verinin pointeri kaybolduktan sonra üzerine başka bir veri yazılmaya musait bir hale gelir. En basiti bir tarayıcıya girseniz bile belki de sizin o fotoğrafın verilerinin üstüne yazar.
Kısa özet olarak, Kısa süre içerisinde kurtarılma şansı vardır. Uzun vadede bu ihtimal git gide düşer.
Yine de icinizin bir nebze rahat olmasi icin format atabilirsiniz.Format atarken yedekle tıklarını kaldır, format başlatmadan önceki ekranda herşeyi sil tıkını aktif et.

Ayrıca her markaya özel tuş kombinasyonu (genelde power ses açma tuşu) ile başlat, oradan temizlik yaparsan hiçbirşey kalmaz.

Sponsorlu bağlantılar

Format işleminden sonra kullandığınız mail adresini hiçbir şekilde giriş yapmayın.

Sponsorlu bağlantılar

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mission News Theme Compete Themes tarafından yapılmıştır.