İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

İnstagram Virüs

Günümüzün belki de en çok kullanılan sosyal medya uygulaması, Facebook’un 2011 senesinde çok büyük rakamlara satın alıp bünyesine kattığı ” İnstagram”dır. Fotoğraf ve video paylaşımı üzerine yoğunlaşan bu sosyal medya uygulaması üzerinden takipçiler edinip onlarla içeriklerinizi paylaşmanıza olanak sağlamakta.

Fakat çağımızın kurnaz programcıları ve hacklerları sosyal medya hesaplarını bir şekilde ele geçirip bu hesap tarlalarından milyarlarca paralar kazanmakta. İnsanların takipçi ve beğeni satın almak için onlarca liralar harcamaları sosyal medya ticaretini büyük bir pasta dilimi haline getirdi.

Sponsorlu bağlantılar

İnstagram Virüsü Nedir ?

Sponsorlu bağlantılar

İnstagram virüsleri genellikle kullanıcıların hesaplarına, instagramın faydalı işlerde kullanılması için hazırlamış olduğu APİ sistemine dayanmaktadır. Fakat art niyetli programcılar bu yöntem ile kullanıcıların hesaplarını ele geçirmeye çalışmaktadırlar. Örneğin; sizler bir şekilde instagram üzerinde bir uygulamaya izin verdiğiniz zaman api ağına ortak oluyor ve bir çok izini programcıya vermiş oluyorsunuz. Dahil olduğunuz havuz içerisinde onlarca instagram kullanıcısıyla aynı anda yazılımcının istediği hesapları takip ediyor yahut fotoğraflarını beğeniyorsunuz.

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz ticari amaçlar doğrultusunda hesaplarınız takipçi satışı yapanların eline geçmiş oluyor. Onlarda sizlerin hesaplarını yöneterek müşterilerine takipçi ve beğeni sağlıyorlar.

İnstagram Virüs Temizleme

 • 1- http://instagram.com adresine giriyor, hesabımıza giriş yapıyoruz.
 • 2- Sağüst köşeden profilimizi açıyoruz.
 • 3-  “Edit Profile” yazan yerin sağındaki ayar simgesine tıklıyoruz (1).
 • 4-  “Authorized Apps” (2) Yazan kısıma giriyoruz.
 • 5-  Bu kısımda yer alan tüm uygulamaların yetkilerini kaldırıyoruz.

Bu ana kadar yapmış olduğumuz işlemler aslında yukarıda bahsetmiş olduğumuz APİ kısmından hesbımızla eşleştiren uygulamaları evre dışı bırakmaya yarıyor. Bu işlem sonrası yüksek ihtimalle “İnstagram” virüsleriniz temizlenmiş hesabınız başkalarını takip etmiyor olacaktır.

İlk yorum yapan siz olun

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mission News Theme Compete Themes tarafından yapılmıştır.