İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPad Sıfırlama/Format Atma

Bir iPadiniz var ve yavaşladı yahut virüs bulaştığını düşünüyorsunuz. Tabletinizi ilk aldığınız günkü haline getirmek ve ipadinize reset atmak istiyorsunuz. O zaman gelin tüm bu işlemleri nasıl yapacağımıza bakalım. Öncelikle işlemlere başlamadan önce uyarmam gerekiyor ki eğer bir yedeğiniz yoksa tüm bu işlemlerin ardından tüm dosyalarınızı kaybetmiş olacaksınız. O yüzden iCloud veya iTunes üzerinden cihazınızı yedeklemenizi tavsiye ederiz veya kişisel dosyalarınızı başka bir yere aktarmanızı tavsiye ediyoruz. iPad’inizin yavaşlığından dolayı format atıyorsanız formattan önce iPad Hızlandırma Yolları isimli yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

iPad sıfırlama işlemi sonrası kaybolacak hiç bir dosyanız için sorumluluk kabul etmiyor bu yazıyı okuduğunuzu varsayarak işlemlere geçiyorum.

Sponsorlu bağlantılar

iPad’e Bilgisayarsız Format Atmak

 • Cihazımızın şarjı %50’nin altındaysa tüm bu işlemleri şarja bağlı yapınız.
 • Ayarlar > iCloud bölümüne gidin ve iPhone’umu Bul’u kapatın.
 • Ayarlar > Genel > Sıfırla’ya giriniz. Burada çıkan seçeneklerden sadece ayarları sıfırla derseniz hiç bir veri kaybı yaşamaz sadece ayarlarınızı sıfırlamış olursunuz Tüm İçerikleri ve Ayarları Sil dediğimizde format işlemine başlamak için sizden parolanız istenir ve işlem başlar. Bu seçenekte tüm veriler silinir ve cihazınız sıfır alındığı günkü haline geri döner(Bu geri döndürülme işlemi sadece cihazın ayarlarını ve verilerini sıfırlar yapmış olduğunuz işletim sistemi güncellemelerine etki etmez.)
 • Cihazdan cihaza değişkenlik gösteren format süresi bir kaç dakika sürebilir.
 • Ardından cihazınızı baştan kurarak reset attığınız ipad’inizi kullanmaya başlayabilirsiniz.

 iPad’i iTunes ile Sıfırlamak

 • iPadinizin iPhonu’mu bul özelliğini kapatın.
 • iTunes yazılımının son sürümünü kullandığınızdan emin olun.
 • iPad’inizi kablosu aracılığı ile bilgisayara bağlayın.
 • Gerekli onayları tablet üzerinden verin.
 • iTunes üzerinden iPad cihazınızı seçin.
 • Aygıt bölümünden özet sekmesine tıklayın.
 • iPad’e geri yükle butonu yazan butonuna tıklayınız.
 • Çıkan bu pencereden “Geri Yükle” dediğimiz anda format işlemi başlayacak iPadimizi sıfırlamış olacağız.

Tüm bu işlemlerin ardından ipadimizi sıfırlamış oluyoruz. Uygulamalarımızı kurarak kurulumu tamamlayıp cihazı kullanıma hazır hale getirmiş oluyoruz.

Sponsorlu bağlantılar

 

2 Yorum

 1. Hayati Hayati Aralık 23, 2017

  ipad ilk adlığım da 9.3.5 di, şu an 10.2. sıfırladığım zaman 9.3.5’e döneceğimi söylüyorsunuz (“cihazınız sıfır alındığı günkü haline geri döner” ifadenizden bunu anlıyorum) ama başka kaynaklar son sürüme çıkacağını söylüyor. Anlattığınız şeyleri hiç denediniz mi merak ediyorum doğrusu

  • Yetkili Yetkili Aralık 24, 2017

   Hayati Bey, böyle kritik bir duruma değindiğiniz için teşekkür ederiz böylesi bir geri dönüş bizi mutlu etti açıkçası. Değinmiş olduğunuz noktada sonuna kadar haklı olduğunuzu belirterek bu yanıltıcı söz durumunu yorumunuza istinaden yeniden düzenlediğimizi iletmek isterim. Geri dönüş için teşekkür ederiz. Yalnız sizin belirttiğiniz “… ama başka kaynaklar son sürüme çıkacağını söylüyor.” ifadesini de düzeltme gereği gördüm. Siz cihazı misal sürüm 9.0.0 olarak aldınız araya bir çok güncelleme girdi ve sizin şuan kullandığınız cihaz 10.0.0 sürümünde ve hali hazırda güncelleme yapmadığınız 11.0.0 güncellemesi var. Siz 10.0.0 kullanırken sıfırlama işlemi yaparsanız cihazınız 10.0.0 olarak sıfırlanır sıfırlama sonrası sizin ifadenizle son sürüme çıkmayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mission News Theme Compete Themes tarafından yapılmıştır.