İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone 5 Virüs Temizleme

iPhone serisi için hazırlamış olduğumuz listemize bir yenisini daha ekleyerek bugün sizlerle iPhone 5 virüs temizlemeye bakacağız. Unutmadan belirtmek gerekir ki aşağıda yer alan işlemler sonucu oluşabilecek hasarlardan biz sorumlu değiliz. Lütfen işlemlerden önce iTunes üzerinden veya iCloud üzerinden yedeklerinizi alın.

Apple ekosisteminde yer alan ürünlerde çok fazla virüs, malware gibi şeylere çok rastlamasak da sizler için virüs temizleme yolları ve programlarına da bu yazımızla birlikte değineceğiz. Yeniden belirtiyorum yedek almayı unutmayın !!

Sponsorlu bağlantılar

iPhone 5 Virüs Temizleme Rehberi

Öncelikle ilk işimiz yazıya başlamadan önce aşağıda ki 1 dakikalık videoyu dikkatle izlemek daha sonra yazılarımızı okumak.

iPhone 5 Virüs Programı

İlla bir virüs programı kullanacağım diyorsanız önceki yazılarımızda bahsettiğimiz yerli Chomar veya aşağıda yer vereceğim Avira virüs programını kullanmakta fayda var. Fakat unutmamak lazım ki iPhone da virüs programları çok etkili değiller. Biz devam edelim.

-Avira Mobile Security

Özellikleri:

Web Koruma 
• Kimlik Koruma
• Konumlandırma
• Çığlık
• Faaliyet Raporu
• Device Analyzer

Avira Mobile Security
Avira Mobile Security
Developer: Avira Holding
Price: Free+

 

iPhone 5 Safari Virüs Temizleme

İlk adım, Safari menüsünden Tercihler’i seçmeyi içerir. Sonra aşağıdakileri yapın:

 1. Güvenlik simgesini seçin ve ardından “Açılır pencereleri engelle” yi tıklayın. Bu, pek çok tür pop-up görünmesini durdurmalıdır.
 1. Daha sonra ana sayfanızda arama motorları ayarlarını kontrol edin. Reklam yazılımı, bunlarla karıştırmayı seviyor.
  • Genel simgesini seçin ve Ana Sayfa alanına bakın. Boş olmalı veya istediğiniz Ana Sayfa’nın adresiyle doldurulmalıdır.
  • Arama simgesini takip edin. Yine varsayılan arama motoru veya kendiniz için belirlediğiniz herhangi bir arama motoru olmalıdır. Safari’nin bazı sürümlerinde bu ayarların Genel panel

iPhone’da istenmeyen uzantıları kaldırma

Safari’yi açın ve Uzantılar düğmesine tıklayın. Adware’in, pop-up Reklamları tarayıcınıza enjekte etmek için hemen hemen yalnızca uzantıları kullandığını unutmayın. Kendinizi kurmayı hatırlamadığınız bu listede yer alan herhangi bir uzantı muhtemelen Adware tarafından ekilir. Bilmediğiniz tüm uzantıları kaldırın. Şu anda istenmeyen pop-up reklamlara neden olduğu bilinen uzantılar şunları içermektedir.

Bu işlemleride yapmanıza rağmen virüslerden kurtulamıyorsanız sizlere tavsiyem cihazınızı sıfırlamanız olacaktır. Dilerseniz aynı adımları içeren iPad Sıfılama/Format Atma rehberimize göz atabilirsiniz.

 

İlk yorum yapan siz olun

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mission News Theme Compete Themes tarafından yapılmıştır.