İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

“iPhone 6” Virüs Temizleme

Apple cihazlarda çok fazla görünmeyen virüsler tüm önlemlere rağmen hala baş gösterebilmekteler. İphone virüs temizlemenin türlü yolları var. Bugün bu yazımıza sizlerle bunları paylaşacağız. Lütfen dikkatlice adımları tavsiyelerimizi dinleyin.

iPhone 6 Virüs Temizleme Programı

 iPad virüs temizleme yazımızda da tavsiye etmiş olduğumuz program Chomar’ı yeniden sizlere sunuyoruz. Chomar bir Türk girişimi anti virüs programıdır. iPhone 6 virüs temizleme de kullanılabilir bir programdır. Virüs yanında anlık internet ve aktif cihaz koruması programın artı yönlerindendir.

Sponsorlu bağlantılar

CHOMAR Mobile Security
CHOMAR Mobile Security
Developer: eBilge
Price: Free

 

Sorununuz çözülmedi mi ?

iPhone 6 Safari Virüs Temizleme

Öncelikle ayarlara gidin Safari web sitelerini ve verileri temizleyin (Ayarlar> Safari> Geçmiş ve Web Sitesi Verilerini Temizle’ye gidin ve onaylamak için Geçmişi ve Verileri Temizle’ye hafifçe dokunun.) Daha sonra bir Yeniden Başlat tuşuna basın ve Apple Logoyu görene kadar güç düğmesini ve menü düğmesini basılı tutun. Bu işlem cihazınızı koruma modunda başlatacaktır. Cihazınız güvenle resetlenecektir. Safari virüslerini bu yolla silebilirsiniz.

Kapatıp Açmayı Deneyin

Kapat ve yeniden başlat
Ekran değişene ve güç düğmesi kaydırma çubuğu görünene kadar güç düğmesini basılı tutun. (Bu yaklaşık 4-5 saniye sürer.) Daha sonra, telefon güçleri kesilecek şekilde kaydırıcıyı kaydırın. Ekran siyah hale gelecektir.

Telefonu yeniden başlatmak için güç düğmesini basılı tutun. Bu sefer yaklaşık 10 saniye sürmelidir. Apple logosu görünecek; Bu noktada güç düğmesini bırakabilirsiniz. Şifre girişi ekranı görünene kadar bekleyin (açıldıktan sonra telefon kilidini ilk açışınızda Touch ID’yi kullanmak yerine bir şifre girmeniz gerekir) ve daha sonra telefonun kilidini açın.

Yedeklerinizden Geri Yükleyin

IPhone’unuzu düzenli olarak yedeklediğinize inanıyoruz. Öyleyse, iPhone’unuzu en son yedeklemeden geri yüklemek kolay olacak ve çözümün kaldırılıp kaldırılmadığını göreceksiniz. Bu başarısız olursa, iPhone’unuzun içeriğini başka sorunların kötü amaçlı yazılımları da dahil olmak üzere yedeklediniz, bu nedenle ikinci en son yedeklemeden sonra da sonuncusu olan ikinci yedekten geri yükleyin. Umarım problemi önceden belirten bir yedekleme bulacaksınız ve buradan devam edebileceksiniz.

iPhone 6 Virüslerden Koruma

IOS’u düzenli olarak güncelleyin. Jailbreak olmamanı öneririz ve eğer yaparsanız yüklediğiniz yazılım ve indirdiğiniz kaynaklar konusunda özellikle dikkatli olmanız gerekir. Ve ‘sosyal mühendislik’ saldırılarına dikkat edin – nereden geldiklerinden emin değilseniz bağlantıları açmayın.

https://www.youtube.com/watch?v=RvpdQIBkps4

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Mission News Theme Compete Themes tarafından yapılmıştır.