İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone donma-yavaşlama problemi sorunu kesin çözüm

iPhone telefon sahiplerinin sıkça şikayet ettiği donma sorunu , takılma sorunu gibi problemleri bu makalede çözeceğiz.  iPhone’larda donma sonrası dokunmatik çalışmıyorsa cihazı kapatmanız mümkün değildir. Çoğu sorun cihazı açıp kapattıktan sonra çözülmektedir. Dokunmatik çalışmadığında telefonununuzu yeniden başlatmak için “Ses kısma + Home + Power” tuşlarına aynı anda basınız. Telefonunuzun ekranı kapanana kadar tuşlara basılı tutmaya devam edin.

Sponsorlu bağlantılar

Ekran kapandıktan sonra cihaz tekrar açılacaktır. Peki yeniden başlatarak çözemediğiniz sorunlar için nasıl çözüm üretebiliriz ? işte bu sorunun cevabını eminim ki merak ediyorsunuz.

Sponsorlu bağlantılar

Genelde sorun bu tarz bir hamle ile çözülemiyorsa yüksek ihtimalle işletim sistemi zarar görmüştür. İşletim sistemi zarar gördüğünde pencereler arası geçiş yavaşlar , ısınma sorunu ortaya çıkar.Bu tarz durumlarda  iPhone sıfırlama işlemi en kesin çözümdür.

iPhone sıfırlama nasıl yapılır ?

Öncelikle ayarlar kısmına girin , daha sonra sıfırla kısmını seçin. Önünüze aşağıdaki gibi seçenekler ve sonuçları çıkacak. Hemen neler olduklarına bakalım ;

Tüm ayarları sıfırla: Verilerinizin hiç biri silinmez, sadece daha önce yaptığını tüm ayarlar varsayılan ayarlara geri döner. Bu menüyü bilmediğiniz bir ayarı düzeltemediğiniz zaman kullanabilirsiniz. Ancak bu seçenek yazılımsal hiç bir resetleme yapmadığından iPhone’un kasma problemini düzeltmek için yeterli değildir.

Tüm içerikleri ve ayarları sil: İşte aradığımız seçenek burada. Bu seçeneği kullandığınız zaman iPhone tamamen temizlenecek ve ilk günkü gibi olacaktır. Bu işlemi yapmadan önce tüm verilerinizi yedekleyin çünkü iPhone da rehber, mesajlar ve diğer tüm içerikler silinecektir.

Ağ ayarlarını sıfırla: Bu seçenek tüm ağ ayarlarını silecektir.

Klavye sözlüğünü sıfırla: iPhone klavye kullanırken normal kelimeler üzerine öneride bulunur. Ancak zamanla sizin kendinize özgü kelimelerinizi (panpa, kuri, canikom vb.) öğrenerek daha hızlı yazabilmeniz için öneri hafızasına ekler. Eğer klavye sözlüğünü sıfırlarsanız öneri kelimelerini unutacaktır.

Ana ekran yerleşimini sıfırla: Bu seçenek ana sayfa yerleşiminizi sıfırlar.

Yukardaki işlemler ile yazılım kaynaklı bütün donma ve takılma sorunlarını giderebilirsiniz. Bunlara rağmen cihazda hala sorunlar varsa, donanımsal bir sorun yaşıyor olabilirsiniz. Cihazınızı servise vermeniz gerekecektir.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mission News Theme Compete Themes tarafından yapılmıştır.