İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone Ekran Donma, Kararma -Çözüm-

Apple’ın üreticiliğini yaptığı yüz yılın icadı olarak görülen iPhone serileri diğer telefonlara nispeten daha az takılsa da bazı zamanlarda donma ve kararma takılma gibi sorunlar meydana gelebiliyor.

iPhone ekranları donup karardığı zaman yapabilecek çok fazla bir şeyiniz olmuyor. Öncelikle aşağıda ki adımları uygulamanız gerekmekte eğer bu adımlar telefonun donma sorununu çözmüyorsa yine makalemizin devamında yer alan alternatif -kesin olmayan – çözümleri deneyebilirsiniz. Bu işlemler tarafımızca denenmiş ve sorun ile karşılaşılmamış olsa da yapacağınız herhangi bir işlemden biz sorumlu değiliz. Bunu belirterek işlemleri anlatmaya geçebilirim.

Sponsorlu bağlantılar

iPhone Ekran Kararması Çözüm 1-

Sponsorlu bağlantılar

Bu resimde işaretlemiş olduğumuz üç tuşa basılı tutarak yeniden başlatmayı deneyin:

Güç Tuşu + Home Tuşu + Ses Kısma Tuşu

Bu tuşlara sırası ile basınız ve biraz bekleyiniz. Telefon normalde kendini yeniden başlatacaktır. Eğer başlatmıyorsa altarnetif adımları uygulayabilirsiniz.

iPhone Ekran Donması Alternatif Çözümler:

  • Yukarıda ki işlem başarılı olmadıysa bu işlemleri uygulayın !
  • İşlemler test edilmiş olsa dahi sizin telefonunuzda herhangi bir hasar verebilirler !!
  • Sitemiz bu işlemlerden sorumluluk kabul etmemektedir.
    Telefonunuzun ekranı donduysa veya karardıysa;
  1. Telefonunuzun şarjını bitirin. Bunu normal olarak beklemek çok uzun sürebilir, ekrana erişiminiz olmadığı için ekran güç tüketemeyecek ve şarjınız normalden daha geç bitecektir. Bunun için uygulamanız gereken şey telefonunuzu buzdolabınızın buzluk kısmına bir kaç saatliğine koymak olacak. Bu işlemde sıksık telefonunuzu kontrol edin, şarjın bitip bitmediğini siri ile yada kendinizi bir başkasından arayarak test edebilirsiniz.
  2. iTunes vasıtasıyla yedekleme yaptıktan sonra telefonunuzu iTunes üzerinden formatlayın ! Bu işlem riskli olabilir.
  3. Apple müşteri hizmetleri çağrı merkezini mesai saatleri içerisinde arayabilir uzaktan destek alabilirsiniz. Daha önce Apple ile telefonla konuşmamışsanız Türkiye’nin en iyi çağrı merkezi olduğunu sizlere söyleyebilirim. Telefon numaraları: 00800 448 829 873

 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mission News Theme Compete Themes tarafından yapılmıştır.