İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone En İyi Virüs Programı

Apple tarafından 2009 senesinde ilk kez piyasaya sürülen ve modern çağın en önemli buluşu olan akıllı telefonlara bulaşan virüsler ile başımız şu son günlerde bir hayli dertte.

iPhone ve diğer Apple ekosisteminde yer alan cihazlar her ne kadar yazılım konusunda dışarıya çok sıkı bir şekilde kapalı olsa da yazılım ve donanım yönünden bu ürünler türlü saldırılara açık olabiliyorlar. Son günlerde karşımıza çıkan intel işlemcilerden kaynaklı açıklar yüzünden malware camiası bir hayli çalkalanmıştı. Bir çok işletim sistemi İntel tarafından yayınlanan yörüngeler doğrultusunda bu virüsler için yamalar yayınladılar. Fakat olan olmuş bu açıklar kötü niyetli bilgisayar korsanları arasında dolanmıştı. Apple da bu güncellemeleri cihazlarına yollamış olsa da gelecek virüslere karşı anında güncellenen veri tabanlarına ihtiyacımız olabiliyor. Bu veri tabanlarını ise virüs programları sağlamakta. Virüs programları kısaca ürünün hafızasında yer alan tüm dosyaları tek tek tarayarak güncel veri tabanında yer alan virüsler ile karşılaştırır ve dosyalar arasında bulduğu virüslü dosyaları temizler. Fakat iPhone’larda virüs temizlemek için virüs programlarını kullanmak yeterli olmuyor. Bunun sebebi daha önce bahsettiğimiz kapalı işletim sistemi. Virüs programınızın cihazınızda ki virüsleri bulması için dosyaları taraması gerekiyor fakat Apple hiç bir şekilde bu dosyalara erişime müsade etmiyor (jailbreakli değilse). Ama biz yinede her ihtimale karşı sizi virüslü sitelerden koruyacak tam kapsamlı bir programı sizlere önereceğiz.

Sponsorlu bağlantılar

iPhone için Virüs Programı

-Trend Micro Mobile Security (iPhone ve iPad için)

Sponsorlu bağlantılar

Tamamen internet güvenliğinizi ve cihaz güvenliğini arttırmak üzere tasarlanmış hızlı ve basit bir uygulama olan bu app sizlere iphone virüs programı tavsiyemiz olacaktır. Bir çok özelliği bulunan yazılımın özelliklerini ise aşağıda belirtiyoruz:

Özellikler:
• İçerik Koruma (Safari ve diğer tarayıcılarla çalışır)
• İstenmeyen web sitelerini kendinizden veya sevdiklerinizden uzaklaştırabilirsiniz.
• Reklam engelleme özelliği sayesinde milyonlarca reklamı ortadan kaldırarak veri kullanımını, yükleme sürelerini ve dağınıklığı azaltır.
• İzleyici Bloğu – Kişisel bilgilerinizi saklayın ÖZEL
• SafeSurfing dahili güvenli tarayıcı sayesinde internete program üzerinden güvenli şekilde girebilirsiniz.
o Geçmişi kaydedilmeden gezinebilmeniz için özel sörf yapabilme imkanı •
İstediğinizi karmaşıklığın olmaksızın sindiren “okuma modu” kolaylığı
• Facebook ve Twitter’da gizliliğinizi korur
• GPS kullanarak eksik cihazları bulmanıza yardımcı olur , hücre kuleleri veya Wi-Fi
• Veri kullanımını izler
• Cihazınızın optimum koruma için yapılandırıldığından emin olmak için Cihaz Erişim Durumu

İndirmek için: https://itunes.apple.com/us/app/trend-micro-mobile-security/id630442428

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Mission News Theme Compete Themes tarafından yapılmıştır.