İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Loapi Virüsü Nedir ? Temizleme

Kripto paraların gündemimizi esir aldığını söylesek heralde yalan söylemiş olmayız. Loapi virüsü de bu yeni para kazanma sistemine dayanan bir mobil virüstür. Özetle cihazınızı kripto para madenciliği yaptırmak için kullanan bu virüs acımasız bir şekilde tüm işlemci batarya limitlerini blocklayıp cihazınıza fiziksel hasar verecek kadar güç kullanarak cihazları kullanılmaz hale getirmekte.

Loapi Virüsü Nedir ?

Loapi virüsü kripto paraların kazılması amacına dayanan bir virüstür. Bilmeyenler için krpito paraların (Bitcoin, Etherium, LTC…) oluşabilmesi için işlemci gücüne ihtiyaç duyulur. Kullanıcılar bir çok ekran kartı ve cpu alarak para üretirler. İşlem gücü karşılığında da para kazanırlar. Fakat bazı kolay yoldan bu işi yapmak isteyen hackerlar cihazlara virüs yerleştirerek (telefon, tablet, bilgisayar) sizin işlem gücünüzü paraya dönüştürme peşinde koşmaktadırlar.

Sponsorlu bağlantılar

Loapi virüsü de tam olarak bu işi yapmaktadır. Nasıl bulaştığı henüz net bilinmeyen virüs telefonunuzu esir alarak işlem gücünüzü sınırlamalar olmadan kullanıp virüsün yaratıcılarına para kazandırmakta. Aslında sınırlamaları bloklama özelliği olmasa fiziksel bir zarar vermeyecek bir virüs cihazınızın kontrol mekanizmalarını engelleyerek işlemcinize normalden onlarca kat işlem yaptırarak cihazınızın bataryasının patlamasına, işlemcisinin veya diğer donanımların yanmasına sebep vermektedir.

Sponsorlu bağlantılar

Loapi Virüsü Nasıl Bulaşır ?

Henüz Google play üzerinden kendine bir yol bulamayan virüsün apk, mail üzerinden bulaştığı düşünülüyor. Kripto para avının son direnişçilerinden olan android tarafına da böyle bir virüsün ulaşması can sıkıcı.

Yukarıda şemada da göreceğiniz yolu izleyerek önce apklara yerleşen virüs ardından tüm telefon sisteminizi ele geçirmekte.

Uyarı: Lütfen cihazınıza kaynağını bilmediğiniz .apk yüklemeyin. Google Play üzerinden uygulama edininiz.

Loapi Virüsü Nasıl Temizlenir ?

Loapi virüsünün var olduğunu hissettiğiniz an şüphelendiğiniz an direk olarak cihazınıza format atmanız gerekmekte. Her ne kadar aşağıda vereceğimiz program işinizi görecek olsada en ufak bir riske yer vermeden cihazınızı hard formatlayarak programı edinin. Loapi virüsü cihazınıza fiziksel zararlar verecek bir virüstür.

Bu virüs hakkında en önemli araştırmaları yapmaktadır. O yüzden en kaliteli tespit araçlarınıda kendilerinden edineceğimiz kanısındayım. Aşağıda verdiğimiz programı kullanarak cihazınızda loapi virüs taraması yapabilirsiniz.

 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mission News Theme Compete Themes tarafından yapılmıştır.