İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Hangi Virüs Programı ?

Merhabalar eminim ki her bilgisayar kullanıcısının aklından bir kere olsun şu soru geçmiştir. En iyi virüs programı hangisi ? Bizde bu sorunuza an itibari ile cevap vermek için bir çok test uygulayarak virüs programları arasından en iyilerini seçtik sizler için derledik.

Nasıl Test Ettik ?

Sponsorlu bağlantılar

Değerlendirmelerimiz bir virüs programı ürününün ara yüzünün işlevi ve görüntüsü, performansı, güvenliğive ekstra özellikleri temel alınarak gerçekleştirildi. Ürünün arayüzü sezgisel ve kullanıcı dostu muydu ?, yoksa önemli araçların bulunmasını bir hayli zor muydu? Yapmış oldukları virüs taramaları bilgisayarın performansını ne kadar kötü etkiledi? Program virüsü tespit etme ve kaldırma işleminde ne kadar başarılıydı? Programın ek araçları var mıydı ve yararlı mıydı? Gibi ölçütleri kullanarak bu testi gerçekleştirdik. Bu testler ve denemeler aşamasında harici bir ekran kartı olmayan Lenovo marka bir diz üstü bilgisayar kullandık. 4. Nesil i3 işlemciye sahip olan cihazımız 4 gb ram barındırmakta. Detayları geçtiğimize göre en kaliteli virüs programları listemize bir göz atalım. (Satın almayı düşünürseniz diye liste önce ücretsiz daha sonra en uygun fiyattan en pahalıya doğru ilerlemekte.)

Sponsorlu bağlantılar

En iyi ücretsiz anti-virüs programı:

Ücretsiz Windows antivirüs programları genellikle sadece yüzeysel koruma sağlar. Kötü amaçlı yazılım güncellemeleri ve taramalar genellikle manuel olarak başlatılmalıdır ve kötü niyetli web sitelerine veya e-posta eklerine karşı ek koruma yoktur. Hazırda gelen ücretsiz Windows antivirüs yazılımını önerebiliriz, ancak lütfen Microsoft’un kendi ürünlerine, Windows Defender’a (Windows 8, 8.1 ve 10 için) ve Microsoft Security Essentials’a (Windows XP, Vista ve 7 için) güvenmeyin. Bu iki ürün daha da gelişiyor ancak şu an için yeterli virüs durdurmuyorlar.

AVAST FREE ANTIVIRUS

Avast ve AVG, kötücül yazılım tespit motorlarını bir araya getirdi ve sonuç, ayrı ayrı olduklarından daha büyük, daha performanslı. Avast Free Antivirus, kullanıcı dostu arayüzü, minimum sistem yükü ve kullanışlı şifre yöneticisi ve ağ tarayıcısını üzerinde barındırırı; ayrıca neredeyse mükemmel antivirüs koruması ekler. Bazı ücretli virüsten koruma ürünleri kadar iyi.

En iyi virüs programları(Ücretliler):

1- BITDEFENDER ANTIVIRUS PLUS

Bitdefender Antivirus Plus, neredeyse hatasız bir şekilde virüs tespit skorlarına sahip, aynı zamanda güçlü ekstra araç seçenekleri ise listemizde başı çekmesinin sebebi. Kendi içerisinde gelen bulut destekli ve güçlü bir şifre yöneticisi, güvenli bir tarayıcı, fidye yazılımını şifrelemeye karşı mükemmel koruma gibi bir çok özelliği bünyesinde barındıran Bitdefender’da bilgisayarınızın işleyişini kötü etkilememesi için üzerine yerleştiren otomatik profiller bulacaksınız, ister işinizi yapın, ister film seyrediyor veya oyun oynuyor olun her işiniz için otomatik değişen özel profiller sunmakta.

2- KASPERSKY INTERNET SECURITY

Harika ötesi zararlı yazılımlara karşı koruma, olumlu bir sistem yükü, fazladan özellikler ve araçlarla dolu olması sebebiyle bu yazılım listemizde 2. sırayı almakta. Kaspersky, fiyat olarak orta düzey antivirüs yazılımı ürünleri arasında birinci sırada yer alır. Kaspersky Internet Security bütünleşik olarak gelen, güvenli tarayıcı, sanal klavye, fidye yazılımına karşı özel koruma, casus ve solucanlara karşı gizliliğinizi korumak için web kamerası koruması ve benzersiz olarak güvensiz olan bir Wi-Fi ağına bağlandığınızda otomatik olarak açılan bir sanal özel ağ içerir . Bu ağ sayesinde mesela bir kafede çalışırken işinizi yaparken bağlandığınız internet yüzünden kötü niyetli insanların hedefi olmazsınız. Bir sanal tünel oluşturarak bilgi güvenliğinizi sağlar.

3- Kaspersky Total Security

Kaspersky Total Security, sadece mükemmel virüs tespitinden fazlasını isteyenler için her şeye sahiptir. Bu program, en can sıkıcı yanılmalardan uzak tertemiz bir temizlik ile tehditleri ortadan kaldırdığından üst sıraya yükseldi. Ayrıca, çevrimiçi bankacılık ve alışveriş için ideal olan dahili güvenli tarayıcısını içinde barındırdığı için tercih ediyoruz. Diğer önemli noktalar arasında ciddi derecede güvenli bir dosya parçalayıcı, Windows yedekleme ve kurtarma yazılımı ve hatta web kamerası koruması bulunmaktadır.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mission News Theme Compete Themes tarafından yapılmıştır.