İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Samsung SS Alma

Başka bir telefon markasından Samsung serisi herhangi bir cihaza geçtiniz fakat işlemler farklı olduğu için bir noktada takıldınız “Nasıl ekran görüntüsü alınır ?

Aslında SS almanın en kolay yollarını bizlere Samsung Galaxy ve Note serisi sağlamakta. Standart prosödürler ve fütüristik bazı yöntemler mevcut gelin iki yöntemi de inceleyip “Screen Shot Nasıl Alınır ?” sorumuza yanıt bulalım.

Sponsorlu bağlantılar

Galaxy ekran görüntüsünü kaydetme – Yöntem 1

Sponsorlu bağlantılar

 Sanırım Galaxy serisinin tamamında (S4,S5,S6,S7,S8) ekran görüntüsü almanın en kolay yolu, fiziksel düğme kombinasyonunu kullanmaktır. Ve aslında iPhone’da olduğu gibi -aynı yöntem fakat sadece düğmelerin yerleri farklı- yapılıyor. Nasıl samsun ekran görüntüsü alınır aşağıda açıklanmıştır:

1- SS almak istediğiniz ekranı yakalamaya hazır olun.

2- Aynı anda güç düğmesine ve home -ortadaki fiziksel tuş- düğmesine basın. Bu büyük telefonlarda yorucu bir işlem olabiliyor, ancak işe yarıyor.

3- Kamera deklanşör sesini duyarsınız(çıkırt sesi) ekran görüntüsünü aldığınızdan emin olabiirsiniz.

 Artık ekran görüntüsünü Galeri uygulamasında veya Samsung‘un yerleşik “Dosyalarım” dosya tarayıcısında görebilirsiniz. Ekran görüntülerini bir komut satırında veya Android Dosya Aktarımı aracıyla bulmanız gerekiyorsa, / resimler / ekran görüntülerinde olurlar.

Samsung ekran görüntüsü alma – Yöntem 2

-Bu yöntem Samsung Galaxy S3 ve üstü için geçerlidir. (Note Serisinin tamamı için)

 Şimdi bu özelliğimiz harika ve Apple tarafından daha pratik bir yöntem. Samsung için yeni değil, ancak hala varsayılan olarak etkin gelmiyor olabilir. Parmağınız aşağı bakacak şekilde elini yan tarafa doğru eğin. Şimdi ekran boyunca hızlıca kaydırın ve ekrana gerçekten dokunduğunuzdan emin olun.

Vee ekran görüntüsü almanın bu yönteminin keyfine varın.

 Bu özelliğin etkinleştirilmesini istemiyorsanız veya ekran görüntüsünü yanlışlıkla çektiğinizi fark ederseniz, bunu nasıl kapatabilirsiniz, veya nasıl açabilirsiniz ?

1- Ayarlar menüsüne gidin.
2- “Hareket” e gidin ve “Hareketler ve jestleri” i seçin.
3- Yakalamak için “Palm çakmak” a dokunun.
4- Açma / kapatma düğmesini açık konuma getirin.

 İşte bu kadar. Bir Samsung ekran görüntüsünü aldıktan sonra bunları Sosyal mecralarda, e-posta veya Google+ veya başka herhangi bir yerde paylaşmak kolaydır.

 

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Mission News Theme Compete Themes tarafından yapılmıştır.