İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

SD Kart Virüs Temizleme

Apple’ın cihazlarına eklemek istemediği ve dışladığı, Samsung’un vazgeçemediği özelliği olan SD kart virüs temizleme virüs kaldırma virüs silme programı başlıklarını ele alacağız. Hafiza karti virusu nasil temizlenir ?

Hafıza kartları günümüzün vazgeçilmez özelliklerinden bir tanesi bu özellik o kadar iyi derecede geliştirildi ki artık 10 kuruş boyutlarında terabaytlara varan kapasitelere sahip olabiliyoruz . Peki Android kullanıcılarının Başına dert açan sd kart virüsleri ne olacak ?

Sponsorlu bağlantılar

– Hafıza kartından telefona virüs bulaşır mı ?

Sponsorlu bağlantılar

Hafıza kartları kullanmış olduğunuz cihazlar ile tam uyumlu ve anlık olarak çalışırlar, virüs yapısına göre değişiklik gösterebilsede çoğunlukla hafıza kartı virüsleri telefonlara bulaşırlar. Fakat şunu belirtmek lazım platform farkı olduğu için çoğunlukla telefonda bulaşan virüs bilgisayara veya başka bir cihaza, başka platformda bulaşan virüsler ise telefonunuza bulaşmazlar.

– Hafıza kartım virüs kaptı ne yapmalıyım ?

Virüsler de bilgisayar programları gibi kendi içlerinde çeşitlendirilebilir. Nasıl ki bir Android programı Apple cihazlarda çalışmıyorsa SD kart virüsleri de telefonlarda  veya bilgisayarlarda çalışma özelliği gösterebilirler. Aslında web sitemizde yer alan birçok konumuzda bahsettiğimiz virüs programlarından herhangi birisi yaygın olarak piyasada rastgeldiğimiz virüslerden bir tanesi ise SD kart yer alan virüsleri kaldırabilirler fakat virüsler özel virüsler diye tabir ettiğimiz daha kompleks yapılara sahipse bu tip programlar yetersiz kalabilir Biz bugün bu yazımızda sizlere bir hafıza kartı virüs temizleme rehberi oluşturmaya çalıştık unutmamamız lazım ki eğer içinde çok kıymetli dosyalarımız yoksa micro SD kartınızı biçimlendirmek en mantıklısı olacaktır.

Hafıza Kartı Virüs Temizleme Programı(Android)

 

Hemen hemen bütün Android telefonlarla uyumlu olduğu iddia edilen bu android programı SD kartınızda yer alan birçok virüsten kurtulmanıza yardımcı olacaktır çok basit bir arayüze sahip olan bu program SD kartınızda yer alan tüm dosyaları tek tek tarayarak işlerinde virüs olup olmadığını kontrol ederek çalışıyor ve SD kart güvenliğinizi sağladığını iddia ediyor Biz yaptığımız testlerde programın stabil olarak çalıştığını ve belirli bir düzeyde güvenlik sağladığını tescilledik.

Kullanımı:

Program açtığımızda karşımıza çıkan ekrandan tara tuşuna bastıktan sonra  tarama işlemini başlatmış oluyoruz. SD kart boyutuna ve içerisinde yer alan dosya sayısına göre yaşam süresi değişkenlik göstermekte. Nasıl bir virüs ile karşı karşıya olduğunuzu bilmiyorsanız eğer biçimlendirme yapmak en mantıklısı olacaktır.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Mission News Theme Compete Themes tarafından yapılmıştır.