İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Telefon Bildirimlerini Bilgisayarda Alma

Günümüzün en çok kullanılan teknolojik cihazlarından iki tanesi olan akıllı cep telefonları ve bilgisayarlar. Ve en önemli ihtiyacımız Telefon Bildirimlerini Bilgisayarda Alma. Bu iki teknoloji ürününün eş zamanlı yani senkron çalışması önemli olduğu kadar da gerekli. Bu eş zamanlı çalışma bilgisayar başındayken telefonunuzu kontrol etme derdini ortadan kaldıracağı için çalışmalarınıza daha fazla odaklanmanızı ve işlerinizi daha kısa sürede almanızı sağlayacak.

Bugün incelemesini ve kullanımına değineceğimiz uygulamanın adi PushBullet kısaca işlevi telefonunuza (Android/iOs) gelen bildirimleri bilgisayarda görmenizi, bu bildirimlere cevap vermenizi sağlayan bir uygulama. Uygulamanın en büyük ayrıt edici özelliği ise ortak ağ zorunluluğu olmaması, üyelik sistemi ile çalıştığı için telefonunuz ister aynı wifiye ister başka internete bağlı olsun bildirimleri gecikmesiz görebilir ve cevaplayabilirsiniz. Başlıklar halinde özelliklerine kısaca değindikten sonra kurulum ve kullanım aşamalarına geçeceğiz şimdiden keyifli okumalar dilerim.

Sponsorlu bağlantılar

 

Sponsorlu bağlantılar

 PushBullet Özellikleri

Bu başlık altında telefon bildirimlerini pc de gösteren ve sms whatsapp messenger gibi telefon applerine cevap vermemizi sağlayan uygulamamızın özelliklerine kısaca değineceğiz.

 Telefona Gelen Bildirimleri PC’de Görmek

Bilgisayar ile telefonunuzu senkronize eden bu uygulama sizlere ana işlevi olan bildirim gösterme özelliğini tam manası ile yerine getiriyor kusursuz çalışan alt yapısı sayesinde telefonunuzda yer alan ister tüm uygulamaların ister belirli uygulamaların bildirimlerini bilgisayarınıza almayı sağlıyor.

 SMS’lere Bilgisayardan Cevap Verme

Uygulama anlık olarak bildirimleri bilgisayar ekranımıza taşıdığı gibi bu bildirimlere cevap özelliğide sunuyor. Telefona gelen smsleri pc’den cevaplamak bu özelliklerden bir tanesi. Bilgisayar ekranının Sağ köşesinden gelen Sms bildirimine cevapla derseniz küçük bir sohbet baloncuğu açılıyor ve bilgisayarınızdan smslere sürekli olarak cevap verebiliyorsunuz.

 Telefondan Bilgisayara Kablosuz Dosya Göndermek

Bu özelliğin bulunması bir çok işinizi kolaylaştıracaktır. Üyelik sistemi ile çalışan uygulamada hesabınıza kaç adet cihaz eklerseniz ekleyin birbirleri arasında yazışma ve dosya alışverişi yapabiliyorsunuz. Önce internete yüklenen dosya daha sonra indirme linki olarak karşı tarafa ulaşıyor. Eğer hızlı bir internetiniz yoksa büyük dosyalar için bu özellik hantallaşabilir.

 PushBullet Kurulumu

PushBullet çift taraflı yazılım ile çalışan bir uygulamadır. Uygulamanın çalışabilmesi için bildirim almak istediğiniz bilgisayar/bilgisayarlara masaüstü yazılımını kurmanız mini ekosisteminize dahil edeceğiniz tabletlere/akıllı telefonlara (iphone, iPad, android) da PushBullet’i app olarak kurmamız gerekiyor.

 PC(Windows) İçin PushBullet Kurulumu

Aşağıdaki linki kullanrak indireceğimiz exe uzantılı setup dosyasına normal bir yazılım kurar gibi kuruyor, karşımıza çıkan ekrandan sisteme üye oluyoruz. Tavsiyem Gmail ile bağlanmanızdır kolaylık sağlıyor. Bilgisayarımıza kurulumu yaptıktan sonra diğer birbirleri ile bağlantı kurmasını istediğimiz cihazlarada yazılımlarını kuruyoruz. Hepsine aynı hesaptan giriş yapıyoruz.

PushBullet Windows İndir

 Google Chorme Eklentisi Olarak PushBullet

Bilgisayarınıza bir setup şeklinde program kurmak istemiyorsanız Google Chorme eklentisi işinizi görecektir. Masaüstü yazılımıdan bir kaç özelliği feragat ederek daha küçük bir yazılım ile işi halletmiş oluyoruz. Fakat unutmamak lazım ki bilgisayarda bildirimlerin gözükmesi için Google Chorme arkada sürekli açık olmalı bu da bu seçeneğin en büyük eksiği. O yüzden sizlere tavsiyem tam performans ve tüm özellikler için masaüstü versyonu kullanmanız. Ama eklenti konusunda ısrarcıysanız link aşağıda.

PushBullet Chorme Eklentisini Kur

 Android İçin PushBullet Kurulumu

 

Arkaplanda çalışan android cihazlarınızı bu eko sisteminize dahil edebileceğiniz app linki aşağıdadır. Android cihazınıza Google Play üzerinden indireceğiniz app ile android tabletinizi, telefonunuzu bilgisayara bağlayabilir, bildirimleri görüntüleyebilir ve smslere cevap verebilirsiniz.

PushBullet Google Play İndir

 iPhone-iPad İçin PushBullet Kurulumu

Aşağıda ki linkten ulaşabileceğiniz uygulamayı ios cihazlarınıza kurarak iphone ve ipadlerinizden bildirim alabilir, çağrı reddedebilir ve bildirimlerinizi yanıtlayabilirsiniz. İndirme işleminin ardından PushBulleti kullandığımız hesaba giriş yapmamız cihazı ekosisteminize dahil edecektir.

PushBullet App Store İndir

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Mission News Theme Compete Themes tarafından yapılmıştır.