İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Telefon Nasıl Hızlandırılır ?

Herkese merhabalar, telefonu hızlandırmak mevcut cihazını 3-4 sene kullanan herkesin istediği bir şeydir. Çoğunlukla bu duruma telefon hızlandırıcı program bulmaya çalışarak çözüm bulunmaya çalışılır. Bu oldukça yanlış bir yoldur.

Şimdi bunu okuyunca aklınıza C-Cleaner vb programlar geldiyse ve nasıl işe yaramaz kardeşim dediyseniz anlatmaya başlıyorum.

Sponsorlu bağlantılar

 

Sponsorlu bağlantılar

Öncelikle arkadaşlar telefon hızlanması nedir ? Telefonunuzun işlemleri Ram üzerinde hızlı bir şekilde tamamlayıp size hızlı cevap vermesidir.

Peki telefon niye zamanla yavaşlar ? Gelen her mesaj, çektiğiniz ya da indirdiğiniz her resim, video, müzik , girdiğiniz her sitenin çerezi , indirdiğiniz her uygulama telefon belleğinde tutulur. Bir insan hayal edin sırtına sürekli yük eklensin ama aynı hızda gitsin. Bu mümkün değildir , telefonda buna benzer bir durumdadır. Telefonunuza giren virüslerin cihazı yavaşlatmasının sebebi sizden habersiz arka planda uygulama çalıştırmasıdır.  Adamın sırtına ek yük gibi düşünün.

Yani bu açıdan bakarsak telefon hızlandırma uygulamaları da bir nevi telefonunuza yük olmaktadır. Çünkü bu programların yaptıklarının aynısını sizde yapabilirsiniz hemde ekstra yük olmadan. Peki nasıl dediğinizi duyar gibiyim.

1- Gereksiz gördüğünüz resim,video,muzik vb dosyaları silin.

2- Telefonunuzu düzenli virus taramasından gecirin.

3-Kaynagi belli olmayan uygulamalari indirmeyin.

4- İnternet gecmisinizi duzenli olarak temizleyin.

5- Kullanmadiginiz uygulamalari özellikle içinde rehberle,galeriyle vs senkronizasyon barındıranlari silin.

6- Arka planda çalışan işinize yaramayan uygulamaları kapatin.

 

O telefon hizlandirma programlarinin yaptığı butun iş bundan ibarettir. Simdi yav ben bunla niye ugrasayim hazir program yapıyormuş işte sorusu kafanıza takildiysa merak etmeyin onunda cevabını veriyoruz.

CCleaner – Temizleyici
CCleaner – Temizleyici
Developer: Piriform
Price: Free

Bu programlardan en bilindik ve en populeri C-cleaner’ın database’inin hacklendigi haberinden sonra simdi de arka planda mining programi calistirdigi ortaya cikti. Dusunun siz telefonunuzu hizlandirsin diye beklerken o arkada coin madenciligi yapıyor yani islemciye tonla yuk bindiriyor. İste bu yazının bütün maksadi sızi kötü niyetli insanlarin tuzaklarindan korumak. Umarım faydalı olmustur.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mission News Theme Compete Themes tarafından yapılmıştır.