İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Twitter Virüs Temizleme

Merhabalar sevgili blog okuyucusu, günümüzün en kıymetli ve en özgür sosyal mecralarından olan twitter’ın virüslerini temizleme noktasına parmak basacağız.

İçindekiler

Sponsorlu bağlantılar

Twitter Virüs Nedir?

Sponsorlu bağlantılar

Twitter bildiğimiz üzere insanların takipçi, beğeni ve retwit konusunda birbirleriyle yarış içerisine girdikleri bir mecra. Bu yarış içerisinde bazı hileler yapılmakta. Mesela bir havuza dahil edilen binlerce twitter hesabı tek bir tıkla hedeflenen bir hesabı takip edebilir gönderilerini beğenebilir ve retwit edebilir. Bu işlemleri yapmayı mümkün kılan şey ise havuzda biriktirilen hesaplar. Bu hesaplarda bizlerin hesapları oluyor. İzin verdiğimiz uygulamalar bizlerin izni ve takibi olmadan habrsiz işlemler yapma yetkisine sahip oluyor. Twitter’ın bu noktada bir suçu yok aslında geliştiricilerin kötü niyetleri bu tip kullanımlara sebebiyet vermekte. Aşağıda Twitter virüs temizleme aşamalarını detayları ile paylaştık dilerseniz bu konuya değinelim.

Twitter Virüs Temizleme Yöntemi

Yöntem 1:

 Aşama 1 : http://twitter.com adresini adres çubuğuna yazıyor işlemlerimize başlıyoruz.

 Aşama 2 : Sağ üst köşede yer alan kulanıcı resmimize tıklayarak “Ayarlar ve Gizlilik” menüsüne geçiş yapıyoruz.

 Aşama 3 :  Açılan sayfada sol tarafta yer alan ” Uygulamalar” sekmesine tıklıyoruz.

 Aşama 4 : Burada karşımıza çıkan uygulamalarda “Erişimi Kaldır” butonuna tıklıyoruz. (Tavsiyemiz tüm uygulamalar için erişimi kaldırmanız. Bazı virüslü uygulamalar kendilerine android vb isimleri verip masum görünebiliyorlar. Hepsini kaldırıp daha sonra gerekli olan yerlerde uygulamalar için izin verebilirsiniz.)

Yöntem 2:

Yukarıda yer alan işlemler virüsleri kökünden kazayacak en bilindik ve güçlü bir yöntem olmasına karşılık bazı noktalarda yetersiz kalabilmekte. Eğer uygulama listemizde herhangi bir uygulama gözükmüyor ama hesabımız paylaşım yapmaya beğenmeye, ve takip etmeye devam ediyorsa daha farklı bir yol olarak hesabımızın şifresini değiştirebiliriz. Hesap şifresini değiştirip sorunu kökten çözebiliriz.

 

 

 

 

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Mission News Theme Compete Themes tarafından yapılmıştır.