İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Xiaomi Mi 8: Kamerası Göz Kamaştırıyor

DxOMark dünyanın üzerinde kamerası olan her cihazı inceleyip kendi standartlarında kameraların kalitelerine puan verdikleri bir mecra. DxOMark Yakın zamanda duyurulan Xiaomi Mi 8’in kapsamlı bir kamera incelemesini yayınladı. Cihaz, fotoğraf kategorisinde 105 puan ve video kaydında 88 puan aldı. Bunu daha anlaşılır kılmak için şöyle yapalım Huawei P20 Pro’un kamerasına verilen puanlarda fotoğraflar 98, video 98 puan almıştı. Bu verilerden de anlaşıldığı gibi karşımızda duran ucuz ve kaliteli bu telefon bir çok dünya devini yerinden edecek. Dilerseniz şimdi DxOMark tarafından Mi 8 için yapılan yoruma bakalım:

“Xiaomi, ileri teknoloji bir akıllı telefon ararken aklınıza gelen ilk isim olmayabilir, fakat Mi 8, günümüzün en iyi kamera performansını sunuyor. Mi 8’in kamerası, çok çeşitli aydınlatma koşullarında mükemmel pozlamalar ve detaylar yakalarken süper hızlı ve hassas otomatik netleme yapıyor. İyi bir dinamik aralığa ve kaliteli 2x büyütme özellikli, aynı zamanda etkili bir simüle edilmiş bokeh moduna sahip(bulanıklaştırma), gerçekten kullanışlı bir telefoto seçeneğine sahiptir. Mi 8 aynı zamanda video modunda sağlam ,iş çıkartıyor.”

Mi 8 Kamera Özellikleri:

Arka kamera modülünde iki lens bulunuyor bunlardan ilki 1 / 2.55 inç boyutunda sensöre, 1.4µm piksele ve f / 1.8-diyaframlı objektife sahip ve geniş açılı, diğeri de biraz dar açılı olan lenstir. Her iki kamerada 12Mp sensör boyutuna ve 2.4 diyafram aralığına sahiptir.Otomatik netleme yapabilmek için lenslerden birinde yüksek dinamik aralıklı netleyici, her iki kamerada 4 eksenli optik kamera sabitleyici (OIS) ve bir LED flaş bulunuyor. Mi 8 ile Çekilen Fotoğraflara ulaşmak için tıklayın

Sponsorlu bağlantılar

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mission News Theme Compete Themes tarafından yapılmıştır.